Anasayfa Haber Call Of Duty: Black Ops 4 Resmen Duyuruldu

Call Of Duty: Black Ops 4 Resmen Duyuruldu

Activision Blizzard, son günlerde dedikodusu artan oyununun duyurusunu yaptı.

Call of Duty: Black Ops 4 nihayet duyuruldu. Belirtildiği gibi yalnızca multiplayer odaklı olan oyun, 3 ana oyun modu ile karşımıza çıkacak.

Standart multiplayer modu

Black Ops 4’ün standart multiplayer modunda, Activision Blizzard’ın diğer FPS oyunu Overwatch’tan izler görmek mümkün. Avatarlar yerine uzmanların yer aldığı modda, her bir uzmanın farklı yetenekleri ve silahları bulunuyor. Bu modun oldukça hareketli olduğunu da söylemek mümkün.

Oyunun tek kişilik herhangi bir modu bulunmadığı için hikaye, multiplayer modu üzerinden anlatılacak. Black Ops 4, Black Ops 2 ile Black Ops 3 arasındaki bir zaman diliminde geçecek.

Zombi modu

Call of Duty’nin son birkaç oyununda gördüğümüz zombi modu, Black Ops 4’te de bulunacak. Bruno, Diago Shaw ve Charlotte adındaki 4 karakter tamamen farklı bir zaman diliminde zombilerle savaşacak. Yayınlanan videoda Eski Mısır’ı andıran bir ortamda, baltalarla ve kılıçlarla zombi avlandığı görülüyor. Görüntüler, akıllara Assasins Creed: Origins’i getirdi.

Zombi modu için yayınlanan bir diğer videoda ise 1900’lerin ortalarındaki bir zaman diliminde, olayların büyük bir geminin içinde geliştiği görülüyor. Herkesin zombiye dönüşmesiyle birlikte ortamın Bioshock’taki Rapture’a döndüğünü söylemek mümkün.

Son olarak, orijinal zombi modu da Blood of the Dead adıyla oynanabilecek.

Battle Royale modu

Call of Duty: Black Ops 4’ün Battle Royale modu da doğrulandı. Videoda, samimi bir şekilde “Battle Royale oyunlarını biz de oynuyoruz” cümlesi kullanılıyor. Call of Duty’nin bu türe girişinin “özel” olması gerektiği vurgulandığı videoda, serinin en dikkat çekici bölümlerinin yer aldığı devasa bir haritanın yapıldığı belirtiliyor. Bu modun adı ise Blackout olacak.

Diğer bilgiler

Call of Duty: Black Ops 4, Treyarch tarafından geliştiriliyor. Oyunun PC sürümü için Beenox destek olurken, Blizzard da Battle.net entegrasyonu konusunda yardımcı oluyor. Oyun yalnızca Battle.net üzerinde oynanabilecek. Hatta oyunun logosu ve ön sipariş linki, Battle.net uygulamasına şimdiden yerleştirildi.

PC sürümünde FPS limiti bulunmayacak. Ayrıca oyunlarda nadir görülen 21:9 ultrawide desteği de getirilecek. Black Ops 4 ile klavye ve fare tarafında da bazı değişiklikler yapılacak. Xbox One, PlayStation 4 ve PC (Battle.net) için yayınlanacak oyunun çıkış tarihi ise 12 Ekim olarak duyuruldu.