Anasayfa Haber Vivo, Tamamen Çerçevesiz Telefonunu Piyasaya Sürecek

Vivo, Tamamen Çerçevesiz Telefonunu Piyasaya Sürecek

Vivo’nun çentiksiz tam ekran akıllı telefonu Apex, 12 Haziran’da Çin pazarında satışa sunuluyor.

Akıllı telefonların ekran/çerçeve oranları son dönemde iyiden iyiye artmaya başladı. Artık piyasada pek çok markanın çerçevesiz telefonlarını bulabiliyoruz. Fakat pek çoğunda iPhone X’daki gibi çentik bulunuyor. Telefon üreticileri hoparlör, ön kamera, 3D tarama sensörü gibi bileşenlerini bu çentiğe sığdırıyorlar.

Vivo’nun geçtiğimiz aylarda gösterdiği konsept akıllı telefonu APEX ise ön kamerayı fiziksel olarak açılıp kapanabilen bir çekmeceye yerleştirerek ön yüzeydeki çentiği ortadan kaldırıyor. Şirket bu konsept telefonu piyasaya sürmeye hazırlanıyor.

Bir Weibo kullanıcısı, Çin’deki bir mağazada asılan APEX afişlerinin fotoğraflarını paylaştı. Bu, Vivo’nun APEX için pazarlama çalışmalarına başladığı anlamına geliyor. Telefonun piyasaya çıkış ismi ise Vivo NEX olacak.

Afişte Snapdragon 845 işlemciyle geleceği görülen telefonun 1.100 dolar seviyesinde bir fiyat etiketine sahip olacağı konuşuluyor. Ayrıca NEX’in daha ucuz bir sürümünün de bulunacağı söyleniyor. Ucuz sürümde kullanılacak işlemcinin Snapdragon 710 olacağı iddia edilirken, fiyatının da 780 dolar seviyesinde olacağı belirtiliyor.

NEX’in 6 inçlik OLED ekranının içine parmak izi okuyucusunun yerleştirileceği konuşuluyor. Bakalım tasarım açısından yenilikler getiren Vivo NEX, bu fiyatla satmayı başarabilecek mi.