Anasayfa Haber Command And Conquer: Rivals Resmen Duyuruldu

Command And Conquer: Rivals Resmen Duyuruldu

Electronic Arts, mobil cihazlar için geliştirilen Command & Conquer Rivals’ı duyurdu.

Beğenilen RTS oyunları serisi Command & Conquer için yeni oyun duyuruldu. Serinin en son oyunu 2010 yılında piyasaya sürülen Command & Conquer 4: Tiberian Twilight idi. Oyun eleştirmenleri tarafından 100 üzerinden ortalama 64 puan alan oyun, C&C hayranlarını tatmin etmemişti.

Electronic Arts, E3 2018 etkinliğinde yeni Command & Conquer oyununun duyurusunu yaptı. Rivals isimli yeni oyun, mobil cihazlar için geliştiriliyor. Oyuncuları karşı karşıya getirecek olan oyunda GDI ve NOD taraflarındaki 3’er farklı generalden birini seçebileceğiz.

Her bir general, bulunduğu tarafa ekstra özellikler katıyor. Klasik RTS oyunlarıyla herhangi bir alakası bulunmayan Rivals, daha çok WarCraft 3’ün bir dönem popüler olan modlarından olan Footmen Frenzy’yi andırıyor. Oyuncular birbirlerinin üslerini yıkmaya çalışırken, Heroes of the Storm’un görevlerindekiyle benzer bir şekilde, ortada bulunan nükleer silahı da ele geçirip kullanabilecekler.

Rivals, oyunculardan büyük tepki gördü. Rivals’ın Command & Conquer temasıyla süslenen alakasız bir oyun olduğunu savunan oyuncular, Electronic Arts tarafından yayınlanan videoların beğeni oranlarını neredeyse sıfır seviyesine çektiler.

Bir grup oyuncu ise Change.org üzerinden “EA, Command & Conquer haklarını RTS türünde başarılı bir şirkete satsın” kampanyası başlattı. Electronic Arts tepkilerle ilgili herhangi bir açıklama yapmadı.