Anasayfa Haber Bülten AOC Yeni G1 Oyun Monitörü Serisini Tanıttı

AOC Yeni G1 Oyun Monitörü Serisini Tanıttı

AOC, 23.6 inç, 27 inç ve 31.5 inç  ekran boylarındaki üç yeni kavisli monitörü barındıran yeni G1 serisini duyurdu.

G1 Serisi tamamen yeni bir tasarım dili kullanıyor. Tüm modeller 3 tarafı çerçevesiz dizaynıyla hem derli toplu gözükürken, hem de çevreleyici çoklu monitör kurulumlarına imkan tanıyor. Yeni serinin iki modeli C24G1 ve C27G1, ayrıca oyuncular en uygun izleme pozisyonlarını koruyabilsin diye 130 mm yüksekliği ayarlanabilen ve -35°/+35° sağa-sola dönebilen ergonomik stand ile geliyor.

Üç model de AMD’nin FreeSync teknolojisiyle donatıldı, böylece V-Sync yüzünden oluşan girdi gecikmesi ve takılmalarla beraber uyumsuz karelerin oluşturduğu yırtılmalar en aza indirildi. 144 Hz yenileme hızı ve 1 ms’lik hızlı tepki süresi (istenirse 1 ms MPRT veya 4 ms GtG’ye ayarlanabilir), algılanan hareketli bulanıklıkları büyük ölçüde azaltıyor. G1 Serisi aynı zamanda çok düşük girdi gecikmesine sahip.

AOC’nin “Dial Point” özelliği, FPS oyuncuları daha iyi ve daha kolay hedef alabilsin diye bir nişangahı görüntünün üstünde gösteriyor.

G1 Serisinin VA panelleri, TN ve IPS panellerin en iyi karakteristiklerini alıyor ve bunları daha da geliştiriyor. G1 Serisinin görüntüleme açıları geleneksel IPS panellerle aynı kulvarda (178/178) ve G1 Serisinin 144 Hz ve 1 ms panelleri mevcut TN panellerle eşdeğer hızda, hem de çok daha iyi renk doğruluğu ve görüntüleme açılarıyla. Üstelik VA paneller bu ikisinden de 2-3 kat daha yüksek kontrast oranlarına sahip.

2 x HDMI, DisplayPort ve eski görüntü kaynakları için VGA, bir de kulaklık çıkışıyla G1 Serisi tüm olasılıklara hazır.

AOC G1 Serisi uzun saatler boyunca oyun oynamaya da imkan tanıyor. AOC’nin Düşük Mavi Işık Modu zararlı mavi dalgaboyundaki ışınları azaltırken, AOC’nin Flicker-Free (Titremesiz) teknolojisi de arka aydınlatmayı PWM (Pulse Width Modulation – Darbe Genişlik Modülasyonu) yerine doğru akım (DC) kullanarak ayarlayarak konforlu bir kullanım sunuyor.

23.6 inçlik kavisli C24G1 ve 27 inçlik kavisli C27G1, Temmuz 2018’de 239 USD ve 289 USD tavsiye edilen perakende satış fiyatından piyasada bulunabilecek. Daha büyük ve kavisli 32 inçlik C32G1’in ise Ağustos 2018’de 349 USD tavsiye edilen perakende satış fiyatından piyasalarda bulunması bekleniyor.