Lenovo, E3 Fuarında Yeni Oyun Bilgisayarlarını Tanıttı

In Bülten, Haber by Berker GüngörLeave a Comment

Lenovo, bilgisayar oyunlarına adanmış alt markası olan Lenovo Legion’un tanıtılmasından yaklaşık bir yıl sonra yeni oyun bilgisayarlarını tanıttı.

E3 Fuarı’nda tanıtılan yeni ürün ailesi, Lenovo Legion Y730 ile Y530 dizüstü bilgisayarlar, T730 ile T530 tower (kule kasa tipi) bilgisayarlar ve C730 ile C530 küp kasa bilgisayarlardan oluşuyor. Tüm cihazlar, sistemin ısınmasını önlemek için iyileştirilmiş termal özelliklerle sunuluyor ve oyunlarınızda sınırları zorlarken içinizin rahat olmasını sağlıyor.

Lenovo Legion T730

Tarza olduğu kadar performansa da değer veren hırslı oyunculara hitap eden en son Lenovo Legion modelleri, daha yüksek performans sunmaya odaklanmış modern ve ince düşünülmüş bir estetiğe sahip şekilde yeniden tasarlandı. Lenovo bu modelleri üretirken profesyoneller, ebeveynler, öğrenciler dahil olmak üzere yıllardan beri en sevdikleri oyunları oynarken edindikleri derin oyun tutkusunu paylaşan binlerce oyuncunun geri bildirimlerine kulak verdi.

Lenovo Legion Y730 ve Y530 dizüstü oyun bilgisayarları

Yeni Lenovo Legion dizüstü oyun bilgisayarları, günümüzün sürekli hareket halindeki oyuncuları için tasarlandı. Lenovo Legion Y730 ile Y530 dizüstü bilgisayarları, tek çantada iki dizüstü bilgisayar taşıma gereksinimini ortadan kaldırıyor ve her iki gereksinimi tek bir şık makine ile karşılıyor, böylece iş gününden oyuna zahmetsizce geçiş yapmanızı sağlıyor.

Alüminyumdan üretilen ve gri renkte tasarlanmış Lenovo Legion Y730 dizüstü oyun bilgisayarı, full HD IPS ekrana ve ultra ince bir çerçeveye sahip. Siyah renkli Lenovo Legion Y530 dizüstü oyun bilgisayarı ise Legion amblemindeki “O” harfinden yayılan ilgi çekici bir kapak tasarımına sahip.

Önceki modellere kıyasla daha ince, daha hafif ve daha zarif olan yeni dizüstü oyun bilgisayarları, halka açık yerlerde bile oyunlarına odaklanmak isteyenler için ideal. Lenovo Legion Y730 ile Y530 dizüstü oyun bilgisayarları, kullanıcıların dikkat çekmeden seyahat etmesine ve oyun oynamasına olanak sağlayan sade kapaklar ile sunuluyor.

Lenovo, yeni Legion dizüstü oyun bilgisayarları için ek yan hava çıkışları ve farklı uzunluklarda, farklı biçimlerde dönen fan kanatları bulunan çift kanallı bir soğutma sistemi icat etti. Bu sistem, önceki modellerle kıyaslandığında hava akımını yüzde 16 oranında artırıyor ve sistem sıcaklıklarını yüzde 10 oranında azaltıyor. Sonuçta çok daha verimli soğutma ve fısıltı kadar sessiz çalışma sunuyor.

Günümüzün en zorlu oyunlarını çalıştırmak için yeterli kapasiteye sahip olan bu dizüstü bilgisayarlar, NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti’ye kadar grafik işlemcisi, 8. Nesil Intel Core i7 işlemcilerine kadar işlemci seçenekleri ve Windows 10 ile donatılmış olarak sunuluyor. 1 ms’nin altında giriş yanıt süresi sağlamak üzere tasarlanan klavyeleri, rakiplere karşı ihtiyaç duyacağınız farkı elde etmenizi sağlıyor.

Lenovo Legion Y730, aynı zamanda dünyanın Dolby Sound Radar özelliğine sahip Dolby Atmos Hoparlör Sistemi ile donatılmış ilk oyun dizüstü bilgisayarı. Dolby Atmos Hoparlör Sistemi, özel olarak tasarlanmış ve ayarlanmış Dolby kişisel bilgisayar hoparlörlerine ya da kulaklıklarına kıyasla harika bir deneyim yaratıyor.

Lenovo Legion Y530 dizüstü oyun bilgisayarı ana segmente hitap ederken, daha üst düzey olan Y730 dizüstü oyun bilgisayarı ise 15 ya da 17 inç ekran seçenekleri ve isteğe bağlı 16GB CORSAIR DDR4 hız aşırtma uygulanmış bellek ile oyunlar için artırılmış bir güç sunuyor.

Lenovo Legion Y730 dizüstü oyun bilgisayarı, dünyada tamamen kişiselleştirilebilen CORSAIR iCUE RGB zemin aydınlatmalı klavye ve sistem aydınlatması ile sunulan ilk oyun dizüstü bilgisayarı.

Kolay Taşınabilirlik – Lenovo Legion C730 ve C530

Lenovo Legion C730 ve C530 küp kasa tipi bilgisayarlar, hafif ve alandan tasarruf sağlayan ve aynı zamanda bir masaüstü bilgisayarın avantajlarından yararlanmak isteyen oyunculara hitap ediyor. Taşınabilen 19L gri renkli şasi ile yeniden tasarlanan yeni küp kasa bilgisayarlar, önceki modellere kıyasla daha küçük ve hafif olup optimum ayarlarınızı istediğiniz her yere götürmenize olanak sağlıyor.

Konforlu, entegre üst tutamağı ile kolayca taşınan küp kasa bilgisayarlar, bütün gece sürecek bir oyun maratonu için evinizden bir arkadaşınızın mekanına kolaylıkla taşınabilir. Tamamen saydam olan üst paneli, sistemin kalbini kuş bakışı görmenizi sağlıyor. Lenovo Vantage aracılığıyla tamamen kişiselleştirilebilen isteğe bağlı RGB sistem aydınlatmasını gözler önüne seriyor.

Lenovo Legion T730 ve T530

Lenovo Legion T730 ve T530 tower (kule tipi) bilgisayarlar ise, güçlü bir oyun sisteminin kalbi olarak hizmet veriyor. 28L şasi içerisinde ince düşünülmüş bir tasarıma sahip olan Kuzguni Siyah Lenovo Legion T530’un güç düğmesinden yayılan ve hemen göze çarpmayan üst yüzey yapısı Y530 dizüstü bilgisayarınkiyle aynı.