Anasayfa Haber Samsung’un Katlanabilen Telefonu Ucuz Olmayacak

Samsung’un Katlanabilen Telefonu Ucuz Olmayacak

Samsung’un merakla beklenen katlanabilir telefonuyla ilgili yeni bilgiler ortaya çıktı.

Yıllar önce bükülebilir OLED ekranların tanıtılmasından bu yana, pek çok teknoloji meraklısı bu ekranların kullanılacağı katlanır telefonları bekliyor. Samsung’un da uzun süredir böyle bir telefon üzerinde çalıştığı biliniyor.

Gelecek yılın sonlarında piyasaya çıkacağı tahmin edilen bükülebilir Samsung telefon hakkında ortaya bazı iddialar atıldı. Bu iddialardan ilki, telefon dışa doğru katlandığında ekranın 7,3 inç boyutuna ulaşacağı yönünde. İçe doğru kapatıldığında ise boyutun 4,5 inç olacağı söyleniyor.

Bu iddia, OLED ekranın yalnızca bükülebilir değil, aynı zamanda hayli esnek bir yapıda olacağına işaret ediyor. Diğer taraftan iç kısım için ayrı, dış kısım için ayrı birer ekranın kullanılacağı anlamına da gelebilir.

Samsung’un bu telefondan ilk etapta yalnızca 300.000 veya 500.000 tane üreteceği söyleniyor. Eğer yeterli ilgiyi görürse üretimine devam edilebilir. Telefonun fiyatının ise 2.000 dolar seviyesinde olacağı tahmin ediliyor ki, bu doğru çıkarsa potansiyel müşteri kitlesi hayli küçülecektir.