Anasayfa Video ASUS VivoBook 2018 Modelleri Ön İncelemesi

ASUS VivoBook 2018 Modelleri Ön İncelemesi

ASUS’un Computex’te tanıttığı yeni Vivobook 2018 serisi ikili renk şemalarıyla dikkat çekiyor…

Herkes oyun bilgisayarı aramıyor. Pek çok kullanıcı günlük ihtiyaçlarını karşılayacak, hafif, erişilebilir bilgisayar arıyor. Ancak orta fiyat ya da giriş seviyesi dizüstü bilgisayarlardaki bütün seçenekler cazip değil.

ASUS yeni VivoBook ailesini teknolojik olarak yeni donanımlarla donatmış. Ayrıca daha çekici hale getirmek için çerçeveleri daraltarak kasaları biraz renklendirmiş. Bu son derece hafif bir şekilde, kasa kenarlarında sunulan canlı renkler ile gerçekleştiriliyor. Vivobook dizüstü bilgisayarlar orta segment cihazlar ve bunu pek çok farklı seçenek sunarak yapıyorlar.

8. Nesil Intel Core i7’ye varan işlemciler kullansalar da S15 ve S14 modelleri tşaınabilirlik odaklılar. Nvidia GeForce MX150 ekran kartı, 16 GB’a kadar RAM, 512 GB’a kadar SSD ve 2 Terabyte’a kadar sabit disk destekliyorlar. 15.6 inç model 1.8, 14 inç model 1.4 kg ağırlığında.

Vivobook S15’in kodu S530, Vivobook S14’ün kodu ise S430, her iki dizüstü bilgisayarın da farklı renklerini fuarda gördük.

Ergolift klavye tasarımı sayesinde ekran dikildiğinde klavye hafif eğimli bir konum alarak ergonomiyi arttırıyor. Bu tasarımı Zenbook S modelinde de görüyoruz. 5 derecelik açı fark yaratıyor mu? Fuarda denediğimiz kadarıyla evet.

Üç köşeli ASUS NanoEdge ekran burada yüzde 86 ve yüzde 84 ekran kasa oranı sunuyor. İnce çerçeveler güzel. Bu çerçevelerin daha erişilebilir dizüstü bilgisayarlarda sunulması daha da güzel. Computex’te gördüğümüz kadarıyla hafif ücretsiz oyunların ötesine geçmeyecekseniz oyuncu işi olmayan, çalışmaya, internet ve filme uygun  en abartısız, dinamik iş dizüstü bilgisayar modelleri arasında.