Anasayfa Haber AMD Threadripper 2 İşlemcinin Fiyatı Ortaya Çıktı

AMD Threadripper 2 İşlemcinin Fiyatı Ortaya Çıktı

AMD Threadripper 2 işlemcinin fiyatı bir online satış mağazası tarafından listelendi.

Geçtiğimiz hafta, AMD’nin merakla beklenen 32 çekirdekli işlemcisi Threadripper 2 ile ilgili bazı bilgiler ortaya çıkmıştı. En üst seviye Threadripper 2’nin 2990X olarak adlandırıldığı anlaşılmıştı. Şimdi de bir online mağaza işlemciyi listeledi.

İşlemcinin listelenen özellikleri arasında saat hızının 3,4 GHz olduğu ve turbo modu ile 4 GHz’e ulaştığı görülüyor. Bu bilgiler, geçtiğimiz hafta sızdırılan test sonuçlarında görünen bilgilerle uyuşuyor.

Dikkat çeken nokta ise işlemcinin maksimum 180 watt güç tüketimine sahip olacağı. Bu kadar fazla çekirdeğe sahip bir işlemcinin daha fazla güç tüketmesini beklerdik. Tabii bu bilginin yanlış olma ihtimali de bulunuyor.

Zira AMD, TR4 soketli işlemcilerinin 250 watt’a kadar güç tüketebileceğini söylemişti. Threadripper 2990X de muhtemelen TR4’ün en üst seviye işlemcisi olacak.

Listelenen fiyata baktığımızda 1.509 Euro gibi bir etiketle karşılaşıyoruz. Intel’in çok çekirdekli işlemcileriyle karşılaştırma yapıldığında ise ortaya çarpıcı sonuçlar çıkıyor. Core i9-7980XE 18 çekirdek, 36 thread, 14 nanometre ve 24,75 MB önbellek gibi özellikleri 2.000 dolarlık fiyat etiketiyle sunuyor. Threadripper 2 ise bundan çok daha fazlasını, 80 MB önbellek ile 1.500 dolar karşılığında sunacak.

Video Reklam: