Hearthstone İçin Gelecek Güncelleme İçeriği Belli Oldu

In Haber, Oyun by Ruşen GöbelLeave a Comment

Bir sonraki güncellemede, ismi veya görseliyle türü uyumsuz olan minyonların türleri düzeltilecek.

Ben Brode ayrıldığından bu yana denge güncellemelerindeki hızını artıran Hearthstone ekibi, bir sonraki güncellemede nelerin değişeceğini duyurdu. Gelecek denge güncellemesi, kartların türlerini hedef alıyor.

Oyunun en eski Giant’ları olan Molten Giant ve Mountain Giant, bundan böyle Elemental türüne dahil edilecek. Bu kartlar böylece Elemental sinerjili destelerde kullanılabilecekler.

Destedeki en küçük manalı minyon kartını çeken Witchwood Piper kartı da görseliyle uyumlu olması amacıyla Demon’a dönüştürülüyor. Pozitif Battlecry’ı sebebiyle Demon’lar ile sinerji yakalaması zor olsa da, Demon’ları güçlendiren Buff kartlarından faydalanabilecek.

Wild’a düşen North Sea Kraken da bundan böyle Beast olacak.

Değiştirilen bir diğer Wild kartı da Druid’in Jungle Moonkin’i. Oyundaki bir diğer Moonkin kartı Beast değilken, Jungle Moonkin Beast türündeydi. Blizzard, Moonkin’lerin Beast olmaması gerektiğine karar verdi ve Jungle Moonkin’in Beast takısını kaldıracak.

Blizzard, oyunda yer alan bazı Spectral Beast kartlarını da gözden geçirdi. Hunter destelerinde ve Arena’da sıklıkla kullanılan Witchwood Grizzly, resminde hayalet gibi görünmesine rağmen Beast türündeydi. Arfus’ta da benzer bir durum söz konusu. Hearthstone ekibi, Witchwood Grizzly’nin resmini güncelleyerek hayaletten çok gerçek bir ayıya benzetecek.

Hayalet olan ve dolayısıyla Beast olmaması gereken Arfus ise herhangi bir değişikliğe uğramayacak. Arfus çok kullanılan bir kart olmamasına rağmen, Deathstalker Rexxar’ın Hero Power’ı için çeşitlilik sağladığı ve bu yüzden değişiklik yapılmayacağı söylendi.

Kartların hiçbirinde güç seviyesi düşmediği için Arcane Dust’ların tamamının iade edilmesi gibi bir durum söz konusu olmayacak. Güncellemenin ne zaman uygulanacağı hakkında henüz bir bilgi verilmedi.