Anasayfa Haber Black Ops 4 Battle Royale Modu 60 Kişilik Olacak

Black Ops 4 Battle Royale Modu 60 Kişilik Olacak

Yeni bir ekran görüntüsü, Battle Royale modunun 60 kişiyi destekleyeceğine işaret ediyor.

Activision’ın yalnızca multiplayer olarak geliştirdiği Call of Duty: Black Ops 4, Battle Royale moduna da sahip olacak. Oyunu test ettiğini iddia eden bir kullanıcı, bu mod ile ilgili bir ekran görüntüsü paylaştı.

Görüntüde, oyunun menülerinin bir yerlerinde “2 – 60 Network Players” yazdığı görülüyor. Bu sayının Battle Royale modunun desteklediği oyuncu sayısını gösterdiği iddia ediliyor. Fakat görüntünün herhangi bir noktasında “Battle Royale” yazısının görülmediğini de hatırlatalım.

Bu oyuncu sayısının standart multiplayer moduna ait olması ihtimali de bulunuyor. Diğer taraftan Activision, test sürecinde yalnızca 60 oyuncuyu destekleyecek olabilir. Battle Royale türünün en önemli özelliği, tek haritada 100 kişinin birbiriyle mücadele ediyor olması.

Hatta kalabalığı artırmak isteyen bazı oyun şirketleri, 1.000 oyuncu destekli Battle Royale oyunu üzerine çalışıyorlar. Oyuncu sayısını 60’a düşürmek ise türün önemli bir özelliğinin geri çekilmesi anlamına geliyor. Bu noktada Activision’dan gelecek resmi açıklamayı beklemekte fayda var.