Anasayfa Makale Nintendo Switch Oyunlarının Kayıt Dosyaları Nasıl Düzenlenir?

Nintendo Switch Oyunlarının Kayıt Dosyaları Nasıl Düzenlenir?

Nintendo Switch oyunlarının kayıt dosyalarını nasıl düzenleyeceğinizi bu rehberimizde bulabilirsiniz.

Nintendo oyun konsolu Switch, bir süre önce kırılmıştı. Bu sırada oyunların kaydedilmesini yöneten Checkpoint yazılımı da sızdırılmıştı. Bazı oyuncular da oyun kayıt dosyalarıyla uğraşmaya başladı. Geliştiricilerin de katkısıyla Minecraft BE, Splatoon 2, XenoBlade Chronicles 2, Sonic Mani gibi oyunlar hacklendi.

Bu hackleri uygulamadan önce, dikkat çeken ya da oyun kurallarına aykırı değişiklikler yaptığınızda Nintendo Switch’inizin oyundan engellenebileceğini belirtmek gerekiyor. Aynı zamanda kayıt dosyalarını düzenlemeden önce oyun dosyalarınızın yedeğini almayı da unutmayın.

Minecraft Bed Rock Edition

Minecraft Bed Rock Edition, Nintendo Switch için geçen ay piyasaya sürüldü. Oyun sürülür sürülmez de kayıt dosyalarını hacklemenin yöntemi bulundu. Minecraft BE, Windows 10 sürümü temel alınarak hazırlanmıştı ve kayıt dosyaları da benzer olduğu için oyunu hacklemek oldukça kolay oldu.

Hack ile aşağıdaki kazanımları elde etmeniz mümkün:

  • Özel skinpack yüklemek
  • Kaynak paketlerini yükleyerek oyundaki özelleştirmeyi en üst düzeye taşımak
  • Minecraft Windows 10 ve Minecraft Pocket Edition (Android, iOS)’da yer alan dünyanızı yüklemek
  • Render mesafesini değiştirmek ve diğer grafik seçeneklerini düzenlemek

Oyunu kırabilmek için öncelikle Switch konsolunuzun kırılmış olması gerekiyor. Bir bilgisayar yardımıyla bu bağlantıdaki adımları izleyerek oyunu hackleyebilirsiniz.

Splatoon 2

Eğer klasik eski silahların olduğu FPS oyunlarından sıkıldıysanız muhtemelen Splatoon 2’yi oynuyorsunuzdur. Splatoon 2 için birçok özelliğe sahip bir kayıt dosyası düzenleyicisi geliştirilme aşamasında. SplatHex olarak adlandırılan bu düzenleyici hem Splatoon (Wii U), hem de Spatoon 2’yi destekliyor.

Editörün ana geliştiricisi LeanYoshi, zamanla yeni özellikler ekliyor. Şu an için aşağıdaki kazanımları elde etmeniz mümkün:

  • Ekipmanlarınıza silahlar ekleyebilir ya da var olan silahları kaldırabilirsiniz. Ayrıca bunlarla ilişkili çimlerin miktarını değiştirebilirsiniz.
  • Oyuncunuzun görünümünü, seviyesini, sahip olduğu parayı değiştirebilirsiniz.
  • Octoling özelliklerini düzenleyebilir ve hatta elde ettikten sonra onlarla oynayabilirsiniz.
  • Kahraman modunu ve giyilebilir eşyaları düzenleyecek editörleri kullanabilirsiniz.

Diğer hackler gibi bunun için de Switch konsolunuzun kırılmış olması gerekiyor. Bir bilgisayarla Checkpoint yazılımını Switch’inize yükleyerek bu bağlantıdaki programla kayıt dosyalarınızı düzenleyebilirsiniz.

Diğer Oyunlar