Anasayfa Haber Pininfarina, Elektrikli Hiper Otomobil Geliştiriyor

Pininfarina, Elektrikli Hiper Otomobil Geliştiriyor

Pininfarina tarafından geliştirilen otomobilin değerinin 2 milyon dolar seviyesinde olacağı söyleniyor.

Ferrari otomobillerin de tasarımını yapan Pininfarina adlı ünlü İtalyan tasarım şirketi, kendi markası altında bir otomobil üretecek. Tamamen elektrikli olacak şekilde geliştirilen aracın, 2 milyon dolar fiyat etiketine sahip olacağı iddia ediliyor.

Pininfarina CEO’su Michael Perschke, PFO olarak adlandırılan araç hakkında bazı bilgiler paylaştı. PFO, 0 – 100 km/s hızlanmasını 2 saniyenin altında tamamlayabilecek. 402 km/s maksimum hıza ulaşabilen araç, tek şarj ile yaklaşık 500 km yol katedebilecek. Ayrıca bataryasının %80’inin 15 dakika gibi kısa bir sürede doldurulabileceği söyleniyor.

PFO, önümüzdeki ay bir etkinlikte bazı VIP’lere gösterilecek. 7 Mart 2019’da da Cenevre Otomobil Fuarı’nda tüm dünyaya tanıtılacak. Aracın hangi tarihte satışa çıkacağı ise şimdilik belirsiz.

2 milyon dolarlık bir aracın 0 – 100 km hızlanmasının “2 saniyenin altında” olarak belirtilmesi ise düşündürücü. Zira Tesla Roadster, 1,9 saniyede 100 km/s’ye hızlanabiliyor. 200.000 dolar fiyat etiketiyle satılacak olan Roadster, hala geliştirilme aşamasında.