Shadow Of The Tomb Raider Oynanış Videosu Yayınlandı

In Haber, Oyun by Ruşen GöbelLeave a Comment

Yeni yayınlanan video, oyunun Paititi bölgesini detaylı gösteriyor.

Eidos Montreal ve Crystal Dynamics tarafından geliştirilmekte olan Shadow of the Tomb Raider’ın yeni bir oynanış videosu yayınlandı. Videoda oyunun oynanışı ve atmosferiyle ilgili bazı önemli detaylar rahatça görülebiliyor.

Yaklaşık 10 dakikalık oynanış videosu, Paititi adındaki bir merkezi gösteriyor. Eidos Montreal / Crystal Dynamics’in bu bölgeyi yaratmak için çok büyük çaba sarf ettikleri kolaylıkla anlaşılabiliyor. Mekan son derece kalabalık ve canlı. Oyuncunun gerçekten böyle bir merkezde gezindiğini hissettirebilecek kalitede.

Oyundaki NPC’lerin (bilgisayar kontrolündeki karakterler) konuşmalarında dil seçeneği de bulunacak. Eğer atmosferi tam anlamıyla yaşamak istiyorsanız kendi dillerini konuşmalarını tercih edebilirsiniz. Fakat neden bahsettiklerini anlamak istiyorsanız İngilizce dil seçeneği imdadınıza yetişecek. Lara Croft bu bölgede envanter alışverişi yapacak.

Oyuna getirilen en önemli özelliklerden biri de keşif zorluğu. Eğer geçmiş TR oyunlarını oynadıysanız, hangi yöne gitmemiz gerektiğinin fazlasıyla göze sokulduğunu bilirsiniz. Yeni oyunda keşif zorluğu artırılarak yönlendirici ipuçları azaltılabilecek.

Shadow of the Tomb Raider, 4 Eylül’de PlayStation 4, Xbox One ve PC platformları için piyasaya çıkacak.