Anasayfa Haber Blizzard, StarCraft 2’nin 8. Yaşını Kutluyor

Blizzard, StarCraft 2’nin 8. Yaşını Kutluyor

StarCraft 2’nin 8. yaş kutlamaları, Blizzard’ın çeşitli sürprizlerini içeriyor.

RTS dünyasının en tanınan oyun serilerinden olan StarCraft, e-sporun gelişmesine de büyük katkı sağladı. İlk StarCraft oyunu 1998 yılında piyasaya sürülmüş ve RTS’nin altın çağının başlamasına sebep olmuştu. Sonrasında birbiri ardına gelen Age of Empires 2, Red Alert 2 ve WarCraft 3 ile oyuncular RTS’ye doymuştu.

Blizzard, 2010 yılında StarCraft 2’yi piyasaya sürdü. RTS oyunlarının altın çağının kapandığı bu dönemde, StarCraft 2 döneminin en başarılı RTS’si olarak kabul ediliyordu. Şirket, sonrasında Heart of the Swarm ve Legacy of the Void olmak üzere 2 ayrı ek paketi daha piyasaya sürdü. Ardından da ana oyunu (Wings of Liberty) ücretsiz hale getirdi.

Şimdi de StarCraft 2’nin 8. yaşı kutlanıyor. Blizzard, pek çok oyununda yaptığı gibi SC2’nin doğum günü için çeşitli sürprizler hazırladı. Oyunculara pasta portresi hediye eden Blizzard, oyunda tamamlanan her bina için de havai fişeklerin patlamasını sağlayacak. Ayrıca Co-op Commanders görevlerinin tecrübe puanlarını 30 Temmuz’a kadar %100 artıracak.

8. yaş kutlaması için Heroes of the Storm, World of WarCraft ve Overwatch’ta da çeşitli hediyeler sunulabilir. Fakat bu oyunlar için henüz herhangi bir kutlama içeriği açıklanmadı.