Steam Sohbet Arayüzü Yenilendi

In Haber by Ruşen GöbelLeave a Comment

Steam, eskiyen sohbet arayüzünü değiştiren bir güncelleme yayınladı.

Devamlı güncelleme yayınlanmasına rağmen görünürde çok da fazla bir şeyi değişmeyen Steam, nihayet kullanıcıları doğrudan etkileyecek bir güncelleme aldı. Yeni güncellemeyle birlikte sohbet arayüzü modernleştirildi.

Güncelleme hem arkadaşlar penceresini, hem de ayrı sohbet pencerelerini iyileştiriyor. Bundan böyle tüm sohbet pencereleri, sekmeler halinde tek pencere altında toplanabilecek. Görsel açıdan da iyileştirilen Steam Sohbet, çeşitli işlevler de kazanıyor.

Steam Sohbet’te grup konuşmalarına artık kolay bir şekilde geçilebiliyor. Medya paylaşım yetenekleri artırılan Sohbet, yeni sürümünde YouTube videolarının ön izleme görüntülerini konuşma arasına ekleyebiliyor. Ön izleme görüntüleri, YouTube ile sınırlı değil.

Pek çok online servisin linki, sohbet alanında doğrudan ön izleme haline gelebiliyor. Bu da link paylaşımını kolaylaştırıyor. Steam Sohbet’te artık GIF animasyonları da paylaşılabilecek. Ayrıca sesli sohbet de kolayca başlatılabilecek.

Steam’in Arkadaşlar penceresi de ufak çaplı geliştirmeler içeriyor. Sohbet grupları pencerenin alt kısmına yerleştirilirken, aynı oyunu oynayan arkadaşlar kendi aralarında gruplandırılıyor. Böylece bir oyunu oynamak istediğinizde, hangi arkadaşlarınızın o oyunda olduğunu kolayca görebileceksiniz.