Anasayfa Haber Bülten Asphalt 9: Legends Kısa Sürede İndirilme Rekoru Kırdı

Asphalt 9: Legends Kısa Sürede İndirilme Rekoru Kırdı

Asphalt 9: Legends yayınlanmasının üzerinden geçen 1 haftada App Store, Google Play ve Microsoft Store üzerinde 4 milyon indirilme sayısını geçti.

Gameloft, Asphalt serisinin son oyunu Asphalt 9: Legends’ın kısa sürede platform mağazaları listelerinde en üst sıraya yerleştiğini duyurdu. Yayınlandığı 26 Temmuz tarihinden sonraki bir haftalık sürede Asphalt 9: Legends, 150 ülkenin App Store’unda en çok indirilen ilk 5 oyun kategorisinde; Türkiye ve Japonya’da birinci, Fransa, Almanya, İtalya’da ikinci ve ABD’de dördüncü sıraya ulaştı.

Asphalt 9: Legends dünyadaki tüm mağazalarda 4,6/5,0 puanlanarak, mobil yarış oyunlarının altın standartı olarak tanımlandı. Ayrıca oyun, oyuncuların övgülerinin yanı sıra mağazalar tarafından da ön plandaki oyunlar arasında gösterildi. Asphalt 9: Legends, Apple tarafından Türkiye başta olmak üzere “Editörün seçimi” listesine alındı ve tüm dünyadaki birçok App Store’da “Günün Oyunu” olarak sunuldu. ABD ve çoğu Avrupa ülkesinin Google Play Uygulamalar sayfasında da ön planda sunuldu.

Gameloft oyunlarının üretiminden sorumlu başkan yardımcısı Alexandre Pelletier-Norman konu hakkında; “Yıllar boyu süren tutkulu çalışmanın ve birikimin sonucu olan Asphalt 9: Legends’ın bu baş döndüren başarısına şahit olmaktan mutluyuz. Oyuncuların bu çoşkulu tepkisi Gameloft’un en iyi mobil oyun deneyimini sunduğunu yeniden gösteriyor.” dedi. “Tüm kullanıcılarımıza bize güvendikleri için minnettarız. Kendimizi ilerletmemiz ve aşmamız için her zaman yol göstericimiz olacaklar.” şeklinde sözlerini tamamladı.

Dünyanın en çok indirilen mobil yarış serisinin son oyunu Asphalt 9: Legends, arcade yarış oyunlarının klasik eğlencesini geri getiriyor. Bir yandan oyun dünyasında mobil ile konsol grafikleri arasındaki farkı yeniden kapatırken, güçlü bir çok oyunculu yarış deneyimi ve birçok sosyal özellik sunuyor.

Asphalt 9: Legends’ı App Store, Google Play ve Microsoft Store üzerinden indirebilirsiniz.