2019 Yılının En Çok Beklenen Oyunları

In Makale, Oyun by Egemen YıldızLeave a Comment

2019 yılında piyasaya sürülecek, en çok beklenen oyunlardan bazılarını bu makalede derledik.

2019 yılı yaklaştıkça piyasaya sürülmesi planlanan oyunlar da gün yüzüne çıkmaya başladı. Yılın sonuna doğru daha fazla oyun hakkında bilgi sahibi olacağız. Ancak şu an için hakkında bilgimiz olan oyunları sizin için derledik.

Anthem

Mekanik kıyafetlerle donanmış savaşçılar, insanlığın son kalesini koruyor ve bu sırada da elde ettikleri ganimetlerle kendilerini geliştiriyor. Destiny ile de bir takım benzerlikler içeren Anthem, biraz daha farklı bir deneyim sunacak. Gökyüzünde ya da suların altında süzülecek, dev canavarlar ile savaşacak ve zorlu hava koşullarına karşı mücadele vereceksiniz.

Atomic Heart

Rus geliştirici Mundfish tarafından piyasaya sürülecek olan Atomic Heart, açık dünya temelli bir oyun olacak. Oyuncular sabit ve belirlenmiş bir yol izlemek zorunda bırakılamayacak, seçim imkanına sahip olacak. Sovyetler Birliği sınırları içinde geçecek oyunda geniş bir harita olacak. Yer altı yapıları da tüm haritaya dağıtılmış şekilde karşınıza çıkacak. Önemli binalar demir yolu ile birbirine bağlı olacak.

Control

Remedy, Control ile FPS türüne yeni bir soluk getirmeyi amaçlıyor. Daha fazla çevresel hasar, daha açık uçlu macera yapısıyla karşımıza çıkacak oyunda, Jesse Faden isimli bir karakteri oynayacaksınız. Kontrol bürosu adı verilen bir organizasyona ait labirentleri keşfedecek ve büronun çalışanlarını büyük bir tehdite karşı koruyacaksınız.

The Division 2

Bu oyunda Division 1’deki kıyamet Washington D.C.’ye taşınıyor. Yeni yetenekler, silahlar, düşmanlar ve baskınlar karşınıza çıkacak. Baskınlarda 4 yerine 8 oyuncu oynayacaksınız. Ubisoft’un uzun süreli destek politikası bu oyunda da işleyecek ve her üç ayda bir ücretsiz DLC çıkacak.

Doom Eternal

Doom serisini devam ettirecek olan Eternal’da kahramanımız Mars’taki yolculuğundan Dünya’ya geri dönüyor ve kendini kıyametin içinde buluyor. Yeni silahlar ve tek oyunculu görev moduyla gelecek oyun, yeni özelliklerle öncekinden daha da büyük olacak.

Metro Exodus

Metro serisi en güzel ve en detaylı FPS oyunları arasında yer alıyor. 4A Games, Rusya’da yeni bir maceraya çıkmamızı sağlayacak. Keşfedilecek açık dünyanın yanı sıra, belirli bir çizgide ilerleyen bölümler de olacak. Oyunun dünyası oldukça büyük ve etkileyici görünüyor.

Mount & Blade 2: Bannerlord

Uzun zamandır beklenen oyun hakkında artık daha çok bilgiye sahibiz. Oyun, Mount & Blade’deki dünyayı korunmakla birlikte, daha fazla strateji, geliştirilebilir kaleler, devasa kuşatmalar ve daha fazlasıyla karşımıza çıkacak. Oyunun blog adresini kontrol ederek olası çıkış tarihiyle ilgili yeni gelişmeleri takip edebilirsiniz.

Phoenix Point

XCOM’a benzer bir oyun olan Phoenix Point, X-Com tasarımcısı Julian Gollop’un yeni taktik oyunu olarak birçok yeni özellik sunacak. Belirli vücut bölgelerini hedef alma, hareketi karmaşık hale getirecek bir dizi karar verme ve yerleşim planı ile oyuncular uzun süre taktik geliştirmek zorunda kalacak.

Satisfactory

Goat Simulator ekibi tarafından geliştirilen bu oyunda endüstri dünyasının içine gireceksiniz. Verimliliği artırmanın temel amaç olduğu bu oyunda, basit bir silah atölyesi ile başlayıp dev fabrikalara doğru giden bir maceraya atılacaksınız. Bu sırada karşınıza çıkacak devasa yaratıklarla da mücadele edeceksiniz.

Sekiro: Shadows Die Twice

Dark Souls ve Bloodborne oyunlarının yapımcısı From Software, yeni oyununda “Shinobi Prosthetic” adı verilen ve araçlarınızı takabildiğiniz bir yapay kol geliştirmiş. Değiştirilmiş dövüş sistemi ve daha sinematik kılıç mücadelesi bu yapımda öne çıkıyor.