Hearthstone: Boomsday Project Kartlarının Tamamı Açıklandı

In Haber, Oyun by Ruşen GöbelLeave a Comment

Blizzard, Boomsday Project kartlarının tamamının duyurusunu canlı yayında gerçekleştirdi.

Hearthstone’un en yeni ek paketi Boomsday Project’in çıkışına sayılı günler kaldı. Blizzard her Hearthstone ek paketinde yaptığı gibi, Boomsday Project’te de 135 kartı günlere ayırarak yavaş yavaş tanıttı. Şirket geçtiğimiz gün yapılan canlı yayınla da kalan tüm kartların tanıtımını tamamlayarak, oyunculara deck hazırlığı yapmaları için zaman tanıdı.

Yeni ek pakette gelen minyon kartlarının büyük çoğunluğu Mech türünden. Magnetic isimli bir mekaniği de oyuna dahil eden Blizzard, kartların ister minyon, ister güçlendirme olarak kullanılmasına imkan sağlıyor. Her sınıfa Legendary seviyede büyü kartları ekleyen Blizzard, yeni paketle oyunu oldukça ilginç bir hale getirecek.

10 manaya ulaşıldığında farklı özellikler kazanan Omega kartları ise oyunun ilerleyen safhalarında çekilen kartın düşük manalı, kalitesiz bir kart olması ihtimalini ortadan kaldırıyor. Örneğin Priest’in Omega Medic kartı 3 – 9 mana kristali varken oynandığında yalnızca 3/4 minyon durumunda. Fakat 10 manaya ulaşıldığında kullanılırsa, aynı zamanda kahramanımızın canını 10 dolduruyor.

Boomsday Project güncellemesiyle birlikte Arena modunda da ufak çaplı değişiklikler yapılıyor. Arena’da kart seçimi yapılırken kendi sınıfına ait kartlar %100, büyü ve silah kartları ise %75 artırılmış ihtimalle seçenekler arasında beliriyordu. Güncelleme sonrasında her 3 tip kartın da artırılmış ihtimali %50’ye çekilecek.

Ayrıca Rare ve Epic kart seçeneklerinin de ihtimalleri düşürülüyor. 1, 10, 20 ve 30. seçimlerde “En kötü ihtimalle Rare” kart çıkması kuralı devam edecek. Fakat bu seçimlerin dışında Rare kartların belirme ihtimali %11’e, Epic kartların ise %5’e düşürülecek.

Tüm Boomsday Project kartlarını bu bağlantıdan inceleyebilirsiniz.