Anasayfa Haber Riot Farklı Türde Oyunlar Geliştirebilir

Riot Farklı Türde Oyunlar Geliştirebilir

Riot Games’in kurucu ortağı, Riot yönetiminin oyun portföyünü genişletmeyi istediğini duyurdu.

Bilgisayar oyunları arasında League of Legends’ın ayrı bir yeri bulunuyor. MOBA türüne ayrı bir soluk getiren LoL, 2009’da piyasaya çıkmış olmasına rağmen, Haziran 2018’in en çok gelir eden bilgisayar oyunu olmayı başardı. Milyonlarca hayranı bulunan LoL, aynı zamanda espor dünyasının da itici gücü durumunda.

Geliştirici Riot Games ise henüz herhangi başka bir oyun yapmış değil. Riot, yalnızca League of Legends üzerinde ve bunun espor organizasyonları için çalışıyor. LoL hayranları ise yıllardır Riot’tan farklı bir oyunun gelip gelmeyeceğini merak ediyordu.

Riot Games’in kurucu ortağı Marc Merrill, verdiği bir röportajda farklı projeler için arayışta olduklarını söyledi. Çok sayıda çalışma grubunun farklı oyunlar için fırsat araştırmalarını sürdürdüğünü belirten Marc Merrill, geçtiğimiz ayın sonlarında bir MMO oyununun geliştirilmesi için topluluğun nabzını Twitter üzerinden yokladığını da ekledi. Merrill, ilginin büyüklüğüne hayli şaşırmış.

Böyle bir kararın verilmesi için çok fazla kriterin göz önünde bulundurulması gerektiğini söyleyen Merrill, World of WarCraft ile kafa kafaya rekabete girmenin pek doğru bir hamle olmayacağını düşünmüyor.

Marc Merrill, yapılacak oyunun League of Legends tabanlı olma zorunluluğunun bulunmadığını da söyledi. Yani Riot’tan çıkacak sonraki oyunun, League of Legends markasından bağımsız bir oyun olma ihtimali de bulunuyor.

Video Reklam: