Anasayfa Haber Fallout 76 Betası Tüm Oyunu İçerecek

Fallout 76 Betası Tüm Oyunu İçerecek

Bethesda, Fallout 76’nın beta sürümü hakkında bazı yeni bilgiler paylaştı.

Fallout 76’nın Ekim ayında yayınlanacak olan B.E.T.A. sürümü, çok sayıda oyuncu tarafından heyecanla bekleniyor. Oyunun yapımcılığını ve dağıtımcılığını yapan Bethesda da bu sürecin nasıl işleyeceği hakkında açıklamalar yaptı.

Fallout 76 Beta’da oyunculara oyunun tamamı sunulacak. Yani beta sürümünün tam sürüme göre herhangi bir eksiği bulunmayacak. Oyuncular tüm Fallout 76 tecrübesini yaşayabilecek. Beta süreci sona erip oyun tam sürüme ulaştığında ise, alınan oyun kayıtları tam sürüme taşınacak.

Bu süreçte oyunda NDA bulunmayacak. İçerik üreticileri, ekran görüntülerini ve videoları diledikleri gibi paylaşabilecekler. İsterlerse beta sürümünden canlı oyun yayını da yapabilecekler.

Bethesda.net zorunlu

Bethesda, bu bilgilerin yanında kötü bir haberi de paylaştı. Fallout 76, Steam’de yayınlanmayacak. Oyunu oynamak isteyenlerin Bethesda.net’i yüklemesi zorunlu olacak. Bu durum, kafalarda bazı soru işaretlerinin de oluşmasına sebep oluyor.

Oyun sektörü Steam platformunda, tek çatı altında toplanarak oyuncuların memnuniyetini artırmıştı. Zira bu platformda bölgesel fiyatlandırma çalışmaları gayet düzgün bir şekilde işliyor. Fakat Origin, Battle.net, Uplay, GOG derken, şimdi bir de Bethesda.net platformu geliyor.

Bu yazılımların her birini bilgisayara kurup, ayrı hesap oluşturmak başlı başına bir dertken, oyuncular bölgesel fiyatlandırmadan da mahrum kalıyor. Dövizin hayli yükseldiği bugünlerde, dolar ve euro üzerinden oyun almak zorunda kalmak, Türk oyuncuları hayli zor durumda bırakabilir.