Elon Musk, Tesla Hisselerini Geri Almayı Planlıyor

In Haber by Ruşen GöbelLeave a Comment

Elon Musk, halka açılan Tesla’nın hisselerini geri toplamak istediğini duyurdu.

İlginç ve keskin hamleleriyle herkesi şaşırtmayı başaran Elon Musk, Tesla’nın hisselerini geri almayı düşündüğünü Twitter üzerinden duyurdu. Şirketin 355 dolarlık hisse değeri, bu açıklamayla birlikte 15 dolar değer kazandı.

Musk, Tesla’nın halka arz edilen hisselerinin 420 dolardan geri alınabileceğini belirtti. 420 dolarlık hisse değeri, Tesla’yı 70 milyar dolarlık bir şirket haline getiriyor.

Şirketin tüm hisselerinin geri alınabilmesi için çok ciddi bir bütçe ayrılması gerekiyor. Son dönemde finansal zorluklar yaşayan Tesla’nın bunu nasıl yapacağı ise merak konusu.

Şirkette hisseleri bulunan bazı yatırımcılar ise en zor dönemlerinde Tesla’ya destek ve yatırım amacıyla hisse satın aldıklarını vurguladılar. Tesla’nın ilk fırsatta hisselerini geri toplamayı planlamasından ise rahatsız olduklarını belirttiler.

Tabii Elon Musk’ın böylesine ciddi bir konuda şaka yapmış olma ihtimali de bulunuyor. Musk, geçtiğimiz 1 Nisan’da Tesla’nın battığını duyurmuş ve bu şakasıyla büyük tepki toplamıştı.