Anasayfa Haber Blizzard Çok Sayıda Yeni Diablo Oyunu Yapıyor

Blizzard Çok Sayıda Yeni Diablo Oyunu Yapıyor

Blizzard yönetimi çok sayıda yeni Diablo oyunu üzerinde çalıştıklarını duyurdu.

Aynı anda çok sayıda oyunun yaşam döngüsünü sürdüren Blizzard, son dönemde eski oyunlarıyla ilgili de çalışmaları yapıyor. 16 yıllık WarCraft 3 için bile sürekli güncelleme yayınlayan şirket, Diablo oyunlarını ise unutmuş görünüyordu.

Blizzard, dün Twitter üzerinden paylaştığı bir videoda Diablo 3’in 14. sezonunun yanı sıra, birden fazla Diablo projesi üzerine çalışmakta olduklarını duyurdu. Projelerle ilgili detayları yıl sonuna doğru paylaşacaklarını eklediler. Yani muhtemelen önümüzdeki Blizzcon’da Diablo ile ilgili büyük haberler alacağız.

Peki bu “çok sayıda” oyun neler olabilir? Öncelikle Diablo 3’e yeni bir ek paket çıkarılması ihtimali bir hayli yüksek. Oyun hala çok sayıda oyuncu tarafından oynanıyor ve yeni bir ek paket bu oyuncuların büyük çoğunluğu tarafından anında satın alınacaktır.

Diablo 2 Remastered çok yakında çıkabilir

Diğer taraftan Blizzard’ın Diablo 2 Remastered üzerine çalışacağı biliniyordu. StarCraft Remastered’ın yayınlanmasının ardından ekibin WarCraft 3’e yöneldiği biliniyor, sonrasında da Diablo 2 için çalışacakları düşünülüyordu. WarCraft 3’ün Remastered sürümü çıkmadan çok sayıda güncellemeyle Remastered kıvamına gelmesi, StarCraft’tan sonraki durağın Diablo olabileceğini akıllara getiriyor.

Geçtiğimiz gün bir Diablo hayranı, Blizzard’ın sunucusunda Diablo 2 PTR dosyası bulunduğunu ortaya çıkardı. Diablo 2’nin normalde ayrı beta sunucusu bulunmuyor. Dosyayı indirdiğimizde Diablo 2 PTR yükleme yazılımı olduğunu ve yükleyicinin modern Battle.net tasarımıyla süslendiğini görüyoruz.

Diablo hayranı, daha önceki denemelerinde böyle bir dosyaya ulaşamadığını, dosyanın yeni yüklendiğini dile getirdi. Bu durumda ihtimaller arasına Diablo 2 Remastered da giriyor ki, PTR dosyası bunun kısa sürede gerçekleşebileceğine işaret ediyor.

Bir diğer ihtimal ise Diablo 4’ün duyurusunun yapılması. Diablo 3, Auction House’un kapatılmasından sonra sürekli gelir elde edebilir bir oyun olmaktan çıktı. Blizzard bu durumda Diablo 4 ile yeni bir sistem getirip, sürdürülebilir gelirle yoluna devam edebilir. Tabii yeni oyun Diablo 4 duyurulursa, en azından 3 – 4 sene daha beklememiz gerekebilir.