Doom Eternal Resmen Tanıtıldı

In Haber, Oyun by Ruşen GöbelLeave a Comment

Bethesda, yeni oyunun görüntülerini QuakeCon 2018’de sergiledi.

2016’nın başarılı oyunlarından Doom, klasik türden aksiyon odaklı FPS arayan oyuncuların büyük beğenisini kazanmıştı. Doom bitmeyen aksiyon, adrenalini artıran müzikler, mükemmel grafikler ve inanılması güç bir optimizasyonla ön plana çıkmayı başarmıştı.

Geçtiğimiz E3 etkinliğinde Bethesda, devam oyunun geliştirilme aşamasında olduğunu duyurmuştu. Şirket, Doom Eternal’ın oynanış videosunu ise QuakeCon’da paylaştı.

Doom Eternal, videoda da görüleceği üzere Dünya’yı basan cehennem zebanilerini konu alıyor. Yıkılmış binalar, kızıl gökyüzü, parçalanmış duvarlar ve cehennem zebanileriyle dolu sokaklar, gezegenin halinin pek de parlak olmadığını ortaya koyuyor.

Oyunda karakterin kendini Unreal Tournament 3’teki gibi farklı yönlere bir anda itebildiği görülüyor. Ayrıca zincir atan silahımızla zebanilerin yanına hızlı bir şekilde gidebileceğiz. Doomguy’ın zırhını da daha şiddetli Glory Kill’ler için uygun hale getirilmiş. Kola takılı bir testere ve omuzdan ateşlenen alev makinesi, artık standart donanım olmuş.

Müzikler Mick Gordon’dan

Düz duvarlara tırmanma gibi yeni özelliklerin de getirildiği oyunun müzikleri, Doom 2016’da olduğu gibi Mick Gordon tarafından bestelenmiş.

Doom Eternal’a gelecek en ilginç özellik ise oyuncuların, başka oyuncuların oyunlarına cehennem zebanisi kılığında dalabilecek olması. Hatta oyunlara takım halinde zebani baskını yapma imkanı da verilecek. Yapay zekadan memnun olanlar, oyuna başkalarının girmesini engelleyebilecek.

Doom Eternal, 2019 yılında piyasaya çıkacak. Ancak kesin çıkış tarihi henüz açıklanmadı.