Yeni Nvidia Ekran Kartının Adı GTX Olmayabilir

In Haber by Ruşen GöbelLeave a Comment

Nvidia’nın merakla beklenen yeni ekran kartı serisinin adının ipucu bir videoda verildi.

Nvidia’nın yeni nesil oyuncu ekran kartlarının isminin ne olacağı uzun süredir teknoloji gündemini meşgul ediyor. Ortaya sürülen çeşitli teoriler, GTX 1180 veya GTX 2080 isimlerinden birinin kullanılacağına işaret ediyordu. Nvidia nihayet bu tartışmaya nokta koyacak bir video paylaştı.

Haftaya başlayacak olan Gamescom 2018 etkinliği için hazırlanan video, isim söylentilerine çok sayıda gönderme içeriyor. Oyun oynamaya hazırlanan kişileri gösteren videoda, yazışmalar esnasında şu rumuzlarla karşılaşılıyor:

  • RoyTeX
  • Zenith20
  • Ray
  • Not_11
  • Mac-20

RoyTeX ve Ray rumuzları, Nvidia’nın yeni RTX teknolojisine işaret ediyor. Nvidia’nın bugün yaptığı duyuruda, profesyonellere yönelik Quadro RTX modelleri tanıtıldı. Yani Nvidia, RTX adını ekran kartlarında kullanmaya başlıyor. Bu da GTX ön takısının yerini RTX’e bırakabileceğine işaret ediyor.

Zenith20 vw Mac-20 rumuzlarının kullanılması da 20 rakamını ön plana çıkarıyor. Beraberinde yer verilen Not_11 rumuzunun mesajı da oldukça açık, 11 değil!

Videonun en sonundaki 20 Ağustos 2018 tarihinin görüntülenmesindeki rakamlar ise 2,0,8,0 sıralamasıyla görüntüleniyor. Bu da isim konusunun netleştiğine işaret ediyor.

Eğer Nvidia son anda bir ters köşe yapmazsa, yeni ekran kartının adı muhtemelen RTX 2080 olacaktır.