Anasayfa Haber Samsung, Dolby Atmos Destekli Yeni Soundbar Modellerini Duyurdu

Samsung, Dolby Atmos Destekli Yeni Soundbar Modellerini Duyurdu

Samsung HW-N950 ve HW-N850 modellerinin geliştirilmesinde Harman/Kardon’un da desteği var.

Her ne kadar en ideal çevresel ses deneyimi düzgün yerleştirilmiş 5+1 veya 7+1 ses sistemleriyle elde edilse de, genellikle evlerin salonlarında bu sistemleri kurmak zor olduğundan pek tercih edilmiyor. Bunun yerine kablo sayısı çok daha az olan ve çok daha rahat kurulan soundbar ses sistemleri kullanılıyor.

Samsung da Harman/Kardon ile bir araya gelerek 2 yeni soundbar geliştirmiş. Samsung yeni cihazların üretimini üstlenirken, Harman/Kardon da tasarım ve ses mühendisliğini üstlenmiş.

Yeni modellerden HW-N950, 1 tane soundbar, 2 tane kablosuz hoparlör ve 1 tane de kablosuz subwoofer’dan oluşuyor. 7.1.4 çevresel sesin oluşturulması için tüm sistemde toplamda 17 tane sürücü bulunuyor.

HDCP 2.2 destekli 2 tane HDMI 2.0a bağlantısı bulunan üründe optik ses bağlantısı desteği de var. 2,4 ve 5 GHz WiFi ağlarına da bağlanabiliyor. Sistemde Dolby Atmos ses desteği de yer alıyor.

Bir alt model olan yeni HW-N850’nin, HW-N950’den tek eksiği ise arkadaki 2 kablosuz hoparlör. Sistemlerin geri kalan özellikleri aynı

Samsung, bu ses sistemlerini müzik odaklı olarak tanımlıyor. 3 Eylül’de piyasaya çıkacak olan ürünler, yurt dışında 1.697 ve 1.197 dolar fiyat etiketleriyle ön siparişe açıldı.

Video Reklam: