Anasayfa Haber 4A Games, Metro Exodus İle 60 FPS Hedefliyor

4A Games, Metro Exodus İle 60 FPS Hedefliyor

Nvidia’nın RTX teknolojisi ilk yıllarında biraz zorlanacak gibi görünüyor.

Nvidia, RTX 2000 serisi kartlarını tanıttı ve Ray Tracing destekli oyunların duyurusunu yaptı. Şirket yeni kartlarının duyurusundan bir süre önce Ray Tracing teknolojisi hakkında videolar paylaşmaya başlamıştı. Harika görünen bu teknoloji, oyuncuların kafasında tek bir soru oluşturuyordu; bu teknoloji FPS’yi ne kadar düşürecek?

RTX destekleyecek ilk AAA oyunun Metro Exodus olduğu uzun bir süredir biliniyordu. 4A Games’ten Ben Archard isimli bir programcı, 22 Şubat’ta çıkacak olan oyun hakkında bazı bilgiler paylaştı. Archard, şirketin hedefinin 60 FPS akıcılığına 1080p çözünürlüğünde ulaşılabilmesi olduğunu söyledi.

RTX’in kullanılabileceği 3 tane kartın bulunduğunu söyleyen Archard, her bir kartta nasıl bir performans elde edilebileceğini söylemek için erken olduğunu ekledi. 60 FPS’nin hedeflendiği kart da muhtemelen RTX 2080 Ti. Bu durumda Metro Exodus’u RTX 2070 ile 1080p çözünürlükte, 60 FPS’nin de altında akıcılıkta oynamak zorunda kalmamız olası.

RTX teknolojisi oyunlardaki görsel kaliteyi çok ciddi oranda artırıyor. Fakat böyle bir görsel güzellik sağlarken, çözünürlük – FPS standardını yıllar önceki standart olan ve artık yavaş yavaş ortadan kalkmaya başlayan 1080p – 60 FPS’ye çekiyor. Gerçek zamanlı Ray Tracing’in akıcılığı ne kadar etkilediğini test etmek için sabırsızlanıyoruz.