Acer, Predator Thronos Oyuncu Koltuğunu Duyurdu

In Haber by Ruşen GöbelLeave a Comment

Predator Thronos, pek çok özelliğe sahip, çok sayıda monitör taşıyabilen bir koltuk.

Son yıllarda oyunculara yönelik çok ilginç ve pahalı ürünler piyasaya çıkmaya başladı. Nvidia’nın BFGD monitörleri, binlerce dolarlık dizüstü bilgisayarlar, üst seviye donanımlar derken, şimdi de hayli sıra dışı bir sandalye ile karşı karşıyayız.

Acer, oyuncunun oturduğu koltuğun yanı sıra monitörlerin yerleştirileceği VESA bağlantılarını ve klavye – fare sehpasını da içeren, oldukça gelişmiş bir oyuncu koltuğunun duyurusunu yaptı. Işıklandırmalı yapısıyla şaşırtan koltukta çok sayıda özellik var.

220 kilogram ağırlığındaki koltuğun titreşim desteği bulunuyor. Böylece oyunlardaki çarpma – vurma hislerini koltukta oturan oyuncu hissedebilecek. Bu titreşim desteği, muhtemelen joypad’lere sağlanan titreşim verileri aracılığıyla çalışıyor.

Koltukta ayak yerleştirme bölümü de bulunuyor. Koltuğun ayarları ise motorlu bir sistem aracılığıyla yapılıyor. Predator Thronos, 27 inçlik 3 tane monitörü, VESA bağlantıları aracılığıyla taşıyabiliyor.

Predator Thronos’un fiyatı henüz bilinmiyor. Fakat farklı markaların benzer ürünlerine baktığımızda, en az 5.000 dolar civarında bir fiyat etiketi taşıyacağını tahmin edebiliriz.