Anasayfa Haber Battlefield 5’in 4K Ray Tracing Performansı Ortaya Çıktı

Battlefield 5’in 4K Ray Tracing Performansı Ortaya Çıktı

Nvidia RTX 2080 Ti, Battlefield 5’te tatmin edici bir Ray Tracing performansı sağlayacak gibi görünüyor.

Bilgisayar oyunlarındaki yeni “büyük olay” olan Ray Tracing, pek çok oyuncunun kafasını karıştırdı. Zira oyunlardaki görsel kaliteyi çok ciddi oranda artıran bu efektin kullanılması durumunda, geliştiricilerin 1080p/60 FPS gibi 2007 yılından kalma çözünürlük ve akıcılık standartlarını hedeflediği konuşuluyor.

Bir YouTube kanalı, Nvidia’nın RTX 2000 serisi kartlarını tanıttığı etkinlikte Battlefield 5’in bulunduğu bir bilgisayarla yeteri miktarda vakit geçirmeyi başarmış. Kanal, bu incelemesinin ardından Ray Tracing teknolojisiyle ilgili bazı önemli bilgiler paylaştı.

Kaynağın yaptığı testlere göre, RTX 2080 Ti’ın bulunduğu bir bilgisayar, Battlefield 5’i 4K çözünürlükte Ray Tracing ile 30 FPS seviyesinde çalıştırabiliyor. Çözünürlük daha yaygın bir şekilde kullanılmakta olan 1440p’ye düşürüldüğünde ise FPS 40 – 50 seviyesine geliyor.

Bu FPS değerleri beklenenin üzerinde. Hatta DICE mühendisleri bile Battlefield 5’in 4K – Ray Tracing ile çalışabildiğine şaşırmışlar. DICE, Battlefield 5’in Ray Tracing optimizasyonunu yapmak için çalışmalarını sürdürüyor. Şirketin bu konuda ne kadar başarılı olacağını önümüzdeki aylarda göreceğiz.

Battlefield 5’teki Ray Tracing efektleri hakkında bilgi almak için aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz.