Anasayfa Makale Elgato Key Light İlk Bakış – Gamescom 2018

Elgato Key Light İlk Bakış – Gamescom 2018

Corsair tarafından satın alınan Elgato, canlı yayın yapanlar ve video çekenler için Elgato Key Light ürününü tanıttı. Biz de ilk bakış videomuzda bu farklı ışığın özelliklerine baktık…

Video çekerken ışık anahtar noktadır. Ne kadar iyi bir kamera kullanırsanız kullanın, kötü ve yetersiz ışık altında kalite düşük olacaktır. Düşük ışıkta iyi çekim yapabilen çekim ekipmanlarının fiyatı da, bir ışık ya da ışık setiyle kıyaslandığında çok yüksektir. O zaman bile iyi ışık, iyi kalite görüntü demektir. Bu yüzden iyi ışıklandırma setler için vazgeçilmezdir.

Elgato daha önce incelediğimiz Stream Deck’e de bağlanabilen yeni Elgato Key Light ile özellikle Twitch ve YouTube oyun yayıncılarına yönelik bir ürün sunuyor. Bilgisayardan kontrol edilebilen ve birden çok bağlı kullanılabilen Key Light, özellikle ekran karşısında yüzünüzü ya da çekim ortamını aydınlatmak için tasarlanmış.

Yazılım kontrolü kısmı ve diğer Elgato ürünleriyle bağlantı heyecan verici gelişmeler. Elbette henüz Elgato Key Light fiyatı ve ek detayları açıklanmadı. Ancak pek çok yayıncının yayın kalitesini artırmak için tercih edeceği, yeni ve gelişmiş bir seçenek olarak daha ilk tanıtımında dikkatimizi çekti.