Asus ROG Gladius 2 Wireless Oyuncu Faresi Duyuruldu

In Haber by Ruşen GöbelLeave a Comment

Asus’un ROG serisi ürünlerine şimdi bir de kablosuz oyuncu faresi ekleniyor.

Ekran kartları, dizüstü bilgisayarları ve anakartlarıyla yakından tanıdığımız Asus, oyuncular için çeşitli çevre birimleri de geliştiriyor. Kulaklıklar, fareler, klavyeler ve daha bir çok oyuncu ürününü ROG markası altında çıkaran Asus, yeni ROG Gladius 2 Wireless faresinin tanıtımını yaptı.

Hali hazırda piyasada olan ROG Gladius 2’nin tasarımını olduğu gibi koruyan ROG Gladius 2 Wireless, adından da anlaşılabileceği gibi kablosuz bağlantı özelliğine sahip. Yalnızca Gladius 2’nin alt kısmındaki RGB LED aydınlatmaları kaldırılmış.

Bu değişikliğin sebebinin batarya ve güç tasarrufu olduğu aşikar. Ayrıca içinde batarya bulunması sebebiyle farenin ağırlığı 110 gramdan 130 grama çıkmış.

2,4 GHz RF ve düşük gecikmeli Bluetooth BLE kombinasyonunu kullanan ROG Gladius 2 Wireless, yalnızca 1 ms gecikme süresine sahip. 16.000 DPI tarama hassasiyeti sağlayan fare, kablosu takıldığı takdirde USB üzerinden de bağlanarak çalışabiliyor.

Asus bu yeni modelin fiyat ve çıkış tarihini henüz açıklamadı. ROG Gladius 2 Wireless’ın yaklaşık 140 dolarlık bir fiyat etiketine sahip olacağı tahmin ediliyor. Ülkemizde ne zaman satışa çıkacağı da henüz belli değil.