Anasayfa Haber Orta Dünya Temalı Yeni MMORPG Oyunu Geliştiriliyor

Orta Dünya Temalı Yeni MMORPG Oyunu Geliştiriliyor

Leyou Technologies, Middle Earth temalı yeni MMORPG oyununun duyurusunu yaptı.

Sinema tarihinin en beğenilen film serilerinden olan Yüzüklerin Efendisi, Tolkien’in kitaplarında kurguladığı dünyayı oldukça başarılı bir şekilde izleyicilerine aktarmayı başarmıştı. Filmlerin yayınlanmasıyla birlikte piyasaya çok sayıda oyun da sürüldü.

Sonrasında Hobbit üçlemesi yayınlanırken, Monolith de yeni Middle Earth oyunlarını piyasaya sürüyor. En son Yüzüklerin Efendisi dizisinin çekildiği açıklanmıştı.

Geniş bir kitle tarafından beğenilen Orta Dünya temalı yapımlar çıkmaya devam ediyor. Hong Kong merkezli dağıtımcı Leyou Technologies, yeni Middle Earth oyununun duyurusunu yaptı.

Leyou geçmişte WarFrame, Transformers Online ve Civilization Online gibi oyunları geliştiren Digital Extremes ve Athlon Games şirketlerinin sahibi. Athlon Games tarafından yapılacak olan oyun, Yüzüklerin Efendisi’nin öncesini konu alacak.

Oyun ücretsiz oynanabilecek ve MMORPG türünde olacak. Oyunun piyasaya ne zaman çıkacağı henüz bilinmiyor. Free-to-play sistemli bir Orta Dünya oyununun ne kalitede olacağını da merak ediyoruz.