Anasayfa Haber Bioware, Animasyon Teknolojisini Değiştirdi

Bioware, Animasyon Teknolojisini Değiştirdi

Bioware, Mass Effect Andromeda’da kullandıkları yüz animasyonu teknolojisini rafa kaldırdıklarını duyurdu.

Oyuncular AAA oyun satın aldıklarında, elbette her detayının kaliteli olmasını bekliyorlar. Bioware’in 2017’de piyasaya çıkardığı Mass Effect: Andromeda ise yüz animasyonlarıyla pek çok oyuncuyu rahatsız etmişti.

Mass Effect: Andromeda aslında kaliteli bir oyun olmasına rağmen, aşırı özensiz hazırlanmış yüz animasyonları oyunun tüm atmosferini bozuyordu. İnternet’te Andromeda’daki garip yüz animasyonlarıyla ilgili çok sayıda video mevcut.

Şu sıralar Anthem’i yapan Bioware, yaptığı yeni bir açıklamayla oyuncuları rahatlatmayı hedefliyor. Bioware, Andromeda’ya kadar kullandıkları yüz animasyon teknolojisini artık bıraktıklarını açıkladı. Yani Anthem’de garip yüz ifadelerine sahip karakterlerle karşılaşmayacağız.

Teknolojinin daha önce Dragon Age serisinde de kullanıldığını belirten Bioware yetkilileri, bu oyunlarda karakterlerin bir hayli az konuştuklarını söyledi. Anthem’deki karakterlerin ise söyleyecek çok fazla sözleri olacak, yani yüzlerini bol bol göreceğiz.

2019’un merakla beklenen oyunları arasındaki Anthem’de böyle bir kararın alınmış olması sevindirici. Aşağıdaki videoda Mass Effect: Andromeda’daki garip yüz animasyonlarını görebilirsiniz.