Anasayfa Haber Fortnite Monopoly Geliyor

Fortnite Monopoly Geliyor

Fortnite şimdi de masaüstü Monopoly oyunu olarak karşımıza çıkacak.

Neredeyse tüm platformlarda oynanabilen Fortnite’ın yakın zamanda Android sürümü de piyasaya çıktı. Son dönemlerin en popüler oyunlarından biri olan Fortnite, şimdi de masaüstü oyunu olarak karşımıza çıkıyor.

Hasbro ile ortak bir çalışma yapan Epic Games, Monopoly’nin Fortnite sürümünü duyurdu. Fakat Fortnite, masaüstüne Battle Royale türünü taşıyan ilk oyun değil. Last Man Standing, PUBG ve Fortnite mekaniklerini kullanan bir başka masaüstü oyunuydu.

Monopoly Fortnite, standart Monopoly oyunlarından biraz daha farklı olacak. Fortnite sürümünde, para yerine sağlık puanları kullanılacak. Ayrıca haritadaki mekanlarda da Wailing Woods ve Tilted Towers gibi isimler kullanılmış.

Oyunda, standart Monopoly’nin aksine zarlar tek tek atılıyor. Zarların biriyle hareket edilirken, diğeri zar da yapılacak hamlelerin belirlenmesinde kullanılıyor. Oyuncu öncelikli olarak hangisini yapacağını belirleyebiliyor.

Hamleler arasında sağlığı yenilemek için bandaj kullanılması, aynı kenardaki oyunculara ateş edilmesi, koruyucu duvar yapılması veya Boogie Bomb atılması gibi farklı işlemler bulunuyor. Sağlığı sıfıra inen oyuncu, Monopoly Fortnite’ı kaybetmiş oluyor.

Oyun 1 Ekim’de yurtdışındaki mağazalarda satışa sunulacak. Oyunun Amerika fiyatının 30 dolar seviyesinde olacağı söyleniyor. Ülkemize resmen gelip gelmeyeceği ise belli değil.