Anasayfa Video Samsung Thunderbolt 3 Monitöre İlk Bakış – IFA 2018

Samsung Thunderbolt 3 Monitöre İlk Bakış – IFA 2018

Samsung tarafından tanıtılan Thunderbolt bağlantısı destekli, kavisli QLED monitörü IFA 2018’de sizler için görüntüledik…

Samsung QLED Curved Monitor CJ791 modeli, hem kavisli yapıda, hem de Quantum Dot LED ekran kullanıyor. 34 inç VA panel CJ791, 1500R kavis oranına sahip.

3440×1440 piksel çözünürlük ile 21:9 orana sahip monitörün 3000:1 statik kontast değeri, 100 Hz tazeleme hızı bulunuyor. 2 Adet Thunderbolt portu olan monitörün birini görüntü almak için kullanırken, diğer porttan Samsung X5 Portable harici depolamasını bağlamak mümkün. Yine TB portlarının görüntü, güç ve veriyi birlikte aktarabilmesi geleceğe dönük olarak pek çok ihtimali beraberinde getiriyor. Ofiste masaüstünde çalışırken, bir yandan laptopu, telefonu vb. cihazı şarj edebilmek güzel. Güncel Thunderbolt 3 teknolojisine sahip harici ekran kartı kutusu gibi ürünler de piyasadaki yönün göstergesi.

Bilgisayar monitörlerinde Thunderbolt’un yaygınlaşmasının önündeki en büyük engeller yonganın fiyatının yüksek olması ve maliyeti artırmasıydı. Intel’in yongayı daha hesaplı hale getirmesi, destekleyen laptop ve PC modellerinin artması da artık monitörlerde gittikçe yaygınlaşan bir biçimde Thunderbolt göreceğimiz anlamına geliyor. Elbette bu portun teknolojik limitleri var ancak hem hız, hem esneklik açısından avantajları bariz.

Elbette monitörde HDMI ve DisplayPort’a da yer verilmiş. Bunlar kullanım imkanlarını artırıyor.