Anasayfa Video İlk Bakış: Founders Edition RTX 2070, 2080 ve 2080 Ti

İlk Bakış: Founders Edition RTX 2070, 2080 ve 2080 Ti

Nvidia Founder’s Edition RTX 2070, RTX 2080 ve RTX 2080 Ti ekran kartlarının Gamescom’da ilk bakışını gerçekleştirdik. Yeni tasarıma bakalım…

Nvidia daha önce GTX 1080 gibi ekran kartlarında kullandığı Founder’s Edition tasarımını değiştirdi. Tek Blower fanlı tasarım kullanılan referans tasarıma ilaveten, daha yüksek fiyatlı Founder’s Edition kartlar, daha güçlü soğutma sunuyordu.

2018 Gamescom tanıtımında ise hiç standart referans tasarım gösterilmedi. Yeni varsayılan referans tasarım diyebileceğimiz tasarım, 2018 model Founder’s Edition oldu.

Yeni Nvidia FE ekran kartlarında hem çift fan, hem arka plaka standart olarak göze çarpıyor. Minimalist çizgilere sahip bu kartların özellikle materyal ve rengi Gun Metal tabir edilen metalik tona yakın. Siyah ve metal renkler kullanılmasına, tasarım abartılı olmamasına karşın fuarda beğeni kazandı.

Arka kısımda Nvidia’nın standart sunduğu portların yanında, 2080ti ve 2080 modellerinde üst kısımda yer alan yeni nesil SLI bağlantısı dikkat çekti. Sistem toplarken buna dikkat etmek gerekiyor, zira Blower tasarımın ufak sistemlerde bir hava tahliyesi avantajı vardı.

Elbette performans testleri bekliyorsunuz ancak bu videoyu izlediğiniz sırada hem yayın yasağı mevcut, hem de test kartları henüz yayınlara ulaşmadı. Fakat kısa süre içerisinde bu test süreci başlayacak.Ekran kartları çıkmadan önce pek çok sızıntı veri ortaya çıksa da bunların gerçek test verileri olmadığını, yani doğru olmadığını da şimdiden belirtelim.

Kartların performanslarını Eylül ayı bitmeden test edip okur ve izleyicilerimizle paylaşacağız.