Acer Aspire 3 Dizüstü Bilgisayarı Türkiye Pazarında

In Bülten, Haber by Berker GüngörLeave a Comment

Acer, öğrencilerin bilgi, eğlence ve sosyalleşmek gibi günlük işlerinde kolayca kullanabileceği bir bilgisayar arayanlara Aspire 3 modelini sunuyor.

Özellikle yoğun ödev hazırlıkları, araştırmalar ve tabii eğlenceli zamanlara da uyum sağlayabilecek bir seçenek olan Acer Aspire 3, öğrencilerin hayatını kolaylaştırıyor. 15,6 inç büyük ekranı, uygun fiyatı, çoklu işlem gücü ve ödüllü teknolojisiyle dikkat çeken Aspire 3, AMD Radeon 535 grafik kartıyla zengin bir grafik deneyimi de yaşatıyor.

802.11ac kablosuz anten sayesinde güçlü ve kesintisiz bir kablosuz bağlantı gücüne sahip olan Aspire 3, ofis uygulamalarından tarayıcılara ve video düzenleyicilerine kadar günlük işlerde verimli çalışıyor. Aspire 3, çift çekirdekli AMD Ryzen 3 2200U işlemcisi, HDMI, USB 2.0 ve USB 3.0 girişleri, HD (1366×768) ekran çözünürlüğü ve SD kart okuyucu özelliğiyle tüm ihtiyaçları karşılıyor.

Chiclet Klavyesi yuvarlak köşeli tuşlarıyla konforlu kullanım sağlayan Aspire 3, geleneksel dokunmatik yüzeylerden daha hızlı tepki veren Hassas Dokunmatik Yüzey (Precision Touchpad) ile daha etkili çalışmaya yardımcı oluyor. DDR4 RAM ise DDR3’ten daha düşük güç gereksinimleriyle daha yüksek performans sunuyor.

Acer Aspire 3’ün gücünü aldığı “Zen” mimarisine sahip 14nm teknolojisiyle üretilen Radeon Vega 3 Grafikli Ryzen 3 2200U mobil işlemci, maksimum 3.4GHz turbo hızı ve dört threadli yapısı ile sınıfında en iyi performansı günlük kullanımlarında kullanıcılara sağlıyor. Barındırdığı SenseMI teknolojisi sayesinde, uygulamaların ihtiyaç duyduğu işlem gücünü, sahip olduğu yapay zeka teknolojisi sayesinde verimlilikle işliyor.

Ryzen 3 2200U işlemci, sahip olduğu Radeon Vega 3 grafik işlem birimiyle, uygulamalarınızda güncel Ultra HD 4K, H.265 gibi video formatlarını donanımsal olarak akıcı şekilde çözerek, HDMI 2.0 çıkışı sayesinde film ve dizilerin keyfini en iyi şekilde çıkarmanıza imkân tanıyor. 2 GB RAM’li harici Radeon 535 grafik kartı sayesinde de, bu dizüstü bilgisayar ile modern oyunları oynamak da mümkün hale geliyor.

BluelightShield teknolojisi sayesinde renk tonunu ve parlaklığı ayarlayarak zararlı olabilecek mavi ışığa maruz kalmayı azaltan Aspire 3, böylece uzun süre bilgisayar kullanımından doğabilecek zararları engelleyerek, göz sağlığının korunmasına yardımcı oluyor. Acer Aspire 3, Türkiye’de tüm satış noktalarında 2.299 TL’den başlayan fiyatlarla kullanıcılarıyla buluşuyor.