Anasayfa Haber Bülten Qualcomm Yeni Snapdragon Wear 3100 Platformunu Tanıttı

Qualcomm Yeni Snapdragon Wear 3100 Platformunu Tanıttı

Qualcomm, akıllı saatler için yeni nesil Qualcomm Snapdragon Wear 3100 Platformu’nu duyurdu.

San Francisco’daki bir etkinlikte gerçekleşen resmi tanıtım, Google yazlım platformu tarafından geliştirilen Wear OS’in evrimini anlatan Google tarafından da destekleniyor. Tanıtımda aynı zamanda Snapdragon Wear 3100’ün ilk müşterileri de duyuruldu.

Snapdragon Wear 3100, yeni bir ultra düşük güçte çalışan hiyerarşik sistem mimarisi yaklaşımını temel alıyor. Bu mimaride yer alan yüksek performansa sahip dört çekirdekli A7 işlemcileri, son derece verimli entegre dijital sinyal işlemcisi (DSP) ve diğer tüm işlemcilerle uyumlu olan ultra düşük güçte çalışan yardımcı işlemci; uzatılmış batarya ömrünü desteklerken kullanıcıların yeni akıllı saat deneyimini yeniden yorumlamasına yardımcı oluyor.

Snapdragon Wear 3100 platformunda yeni bir giyilebilir güç yönetim alt sistemi (PMW3100) bulunuyor. Bu alt sistem, düşük güçle yüksek entegrasyon, açık yürütüm ortamında yeni nesil sensör işlemesini desteklemek için yeni DSP çerçevesi, hiyerarşik yaklaşımı desteklemek için yeni çift görüntüleme mimarisi sunuyor. Mobil uygulamalarda ispatlanan ve bir milyardan fazla cihazla dağıtılan 4G LTE modemi, yüksek performanslı yeni Galyum Arsenit güç artırıcılarıyla eşleşebiliyor. Böylece akıllı saatlerdeki güç verimliliğinin artmasına yardımcı oluyor.

Fossil Group, Louis Vuitton ve Montblanc’in Snapdragon Wear 3100 platformunu temel alan ürünleri piyasaya sürecek olan ilk müşteriler olduğu duyuruldu. Bu şirketler sporu yaşam tarzı olarak benimseyen kullanıcılar, modaya uygun yolcular ve son derece lüks akıllı saat arayanlar gibi çeşitli tüketicilere hitap eden güzel akıllı saatleri oluşturmak için çalışıyor.

Snapdragon Wear 3100 platformu; Bluetooth ve Wi-Fi ile bağlantı kuran akıllı saatler, GPS temelli bağlantı kuran akıllı saatler ve 4G LTE bağlantılı akıllı saatler için olarak üç seçenek ile geliyor. Platform şu anda seri üretimde ve dağıtımı da başladı.