HUAWEI Mate 20 Lite Çok Yakında Türkiye’de

In Bülten, Haber, Mobil by Berker GüngörLeave a Comment

HUAWEI Mate 20 Serisi’nin bu yıl duyurulan ilk ürünü HUAWEI Mate 20 lite, Türkiye pazarına giriş yapmaya hazırlanıyor.

HUAWEI Mate 20 lite, daha akıllı bir fotoğraf ve video çekim deneyimi için ön ve arkada dört adet yapay zeka destekli kamerayla donatıldı. Kullanıcılara daha iyi bir fotoğraf deneyimi sunmak için HUAWEI, Mate 20 lite’a 24MP ve 2MP sensörler içeren çift ön kamera koydu.

Pazardaki diğer kameraların aksine, ön kameralarında fiziksel sahne algılamayı destekleyen HUAWEI Mate 20 lite, arka kameralarının Mavi Gökyüzü, Plaj, Bitki, Gece, Sahne, Çiçek, Kapalı Mekan ve Kar gibi sekiz kategoride 200’den fazla senaryoyu tanımasını sağlayan yapay zekadan yararlanıyor.

HUAWEI Mate 20 lite, kullanıcılara güçlü bir deneyim sunmak için 12nm transistör teknolojisi ile üretilen 8 çekirdekli Kirin 710 SoC ve en son EMUI 8.2 yazılımı, yapay zeka desteği ile beraber yüksek performans ve pil ömrü avantajları sunuyor.

Kirin 710, HUAWEI Mate 20 lite için tasarlanan bir yonga seti olarak, Kirin 659’da bulunan A53 çekirdeğinden yüzde 75 daha güçlü A73 çekirdekleri ile performansı üst düzeye çıkartıyor. GPU performansı açısından, Kirin 710, önceki model Kirin 659’dan 1,3 kat daha iyi performans sergiliyor. 2.2GHz’de çalışan dört Cortex A73 çekirdeği ve 1,7GHz’de çalışan dört adet Cortex A53 çekirdeği bulunan Kirin 710 yonga seti, olağanüstü ve dengeli bir performans sunuyor. Ayrıca, 4G ve VoLTE’yi destekleyen SIM yuvası bulunuyor.

HUAWEI Kirin 710 ve 4GB RAM’e ek olarak, HUAWEI Mate 20 lite, yüksek kaliteli mobil oyun deneyimleri sunan Game Suite desteği sunuyor. Ardından, kalıcı bir deneyim sağlamak için HUAWEI Mate 20 lite, 3750mAh kapasitesinde bir pil ve HUAWEI Hızlı Şarj desteği ile donatıldı.

HUAWEI Mate 20 lite Android Oreo tabanlı EMUI 8.2 yazılımı ile donatıldı. HUAWEI Mate 20 lite, gürültülü bir ortamda kullanıcıların aramalarını sorunsuz gerçekleştirmelerini sağlamak ve ortam gürültüsünü azaltmak için de yapay zeka devreye giriyor. EMUI 8.2 sadece bir iletişim aracı olarak değil, kullanıcı tercihlerini bilen ve anlayan bir dijital sekreter gibi çalışıyor.

HUAWEI Mate 20 lite, Eylül ayı sonunda tüm satış noktalarında tüketici ile buluşuyor. 3.799 TL tavsiye edilen satış fiyatı ile tüketiciye sunulan Mate 20 lite’ın Mavi, Altın ve Siyah renk seçenekleri bulunuyor.