Cooler Master Cosmos C700M Duyuruldu

In Haber by Ruşen Göbel2 Comments

Cooler Master, üst segmente yönelik yeni oyuncu kasası Cosmos C700M modelini duyurdu.

Cooler Master, Cosmos serisine yeni modeller eklemeye devam ediyor. Üst seviye tüketiciyi hedefleyen seriye en son C700P modeli dahil edilmişti. Cooler Master şimdi de C700P’nin daha gelişmiş bir modeli olan C700M’i duyurdu.

İlk bakışta C700P’ye bir hayli benzer bir görünüme sahip olan kasada, ön kısmında boydan boya RGB LED aydınlatma bulunuyor. Bu LED aydınlatmalar kasanın ayak kısmına kadar devam ediyor.

C700M’in en dikkat çekici noktası ise özel ekran kartı standı. Standart kasa yerleşiminde, ekran kartlarının açık PCB (veya üst seviye kartlarda koruma metali) bulunan tarafı yukarı bakıyor. Eğer pencereli bir kasanız varsa, dışarıdan görünen şey genelde ekran kartlarının PCB tarafı oluyor.

Oysa yeni nesil ekran kartlarının çoğu çeşitli RGB LED aydınlatmalarla süsleniyor. CM C700M böyle bir ekran kartının açıkça sergilenmesini sağlayan bir stand içeriyor. Bu standa yerleştirilen ekran kartı, kasayla birlikte gelen PCIe uzatma kablosu aracılığıyla anakartla iletişim kuruyor.

Alüminyum tutma panelleri, temperli camlar, USB 3.1 (Gen 2) Type-C bağlantısı gibi özelliklerle donatılan C700M, üç tane 140 mm fan takılı halde geliyor. İstendiği takdirde kasaya toplamda 9 adet 120 veya 140 mm fan takılabiliyor.

Türkiye’de yakın bir zamanda satışa sunulacağı belirtilen Cooler Master C700M’in fiyatı henüz belli değil. Ancak yakında fiyat ve çıkış tarihinin açıklanması bekleniyor.