Anasayfa Haber Apple iPad Pro 2018 Yakında Tanıtılabilir

Apple iPad Pro 2018 Yakında Tanıtılabilir

Apple’ın yeni iPad Pro modellerini sonbahar aylarında tanıtacağı iddia ediliyor.

Apple’ın üst seviye tablet serisi iPad Pro’nun bu ay yenileneceği tahmin ediliyor. iOS 12.1 beta sürümündeki bazı kodlarda “iPad2018Fall” ifadesinin bulunduğu ortaya çıktı. Kodlarda LTE destekli modeller iPad8,3, iPad8,4, iPad87 ve iPad8,8 olarak isimlendirilirken, yalnızca Wi-Fi seçeneği bulunan modeller iPad8,1, iPad8,2, iPad8,5 ve iPad8,6 olarak adlandırılıyor. Bu kodlar, farklı depolama ve ekran boyutu seçeneklerinin bulunacağına işaret ediyor.

Diğer taraftan ortaya yeni cihazlarla ilgili bazı iddialar atıldı. 2018 model iPad Pro’larda, tıpkı iPhone XS modellerinde olduğu gibi çerçevesiz ekrana yer verileceği söyleniyor. Bu durumda Home tuşunun da kaldırılacağı konuşuluyor. Fakat iPhone’lardan farklı olarak üst kısımda çentik bulunmayacağı tahmin ediliyor.

2018 model iPad Pro’larda Face ID teknolojisine de yer verilmesi bekleniyor. Bu teknolojinin hem dikey, hem de yatay modda çalışabileceği söyleniyor.

4K HDR video aktarımı

Yeni iPad Pro’ların en dikkat çekici özelliği ise USB Type-C bağlantısı aracılığıyla 4K HDR video çıkışı sağlayabilmesi. Bu sayede cihaz, 4K HDR destekli bir video merkezine dönüşebilecek.

Apple Pencil stylus kaleminin de yenileneceği konuşuluyor. Yakınlık sensörü aracılığıyla bağlantı kuracağı belirtilen stylus’un, cihazlar arası geçiş için şarj bağlantısına takılmasına gerek kalmayacağı belirtiliyor.

Son olarak 2018 iPad Pro’nun arka yüzeyinde manyetik bağlantı noktası bulunacağı iddia ediliyor. Bu bağlantı noktası, iPad Pro’nun aksesuar yelpazesinin genişlemesini sağlayacak.

 

Video Reklam: