Command & Conquer Serisi Geri Dönüyor

In Haber, Oyun by Ruşen Göbel13 Comments

Electronic Arts, Command & Conquer oyunlarının Remastered sürümlerini geliştirdiğini duyurdu.

Geçtiğimiz aylarda mobil Command & Conquer: Rivals oyununu yayınlayan Electronic Arts, aslında iyi bir oyun geliştirmiş olmalarına rağmen büyük tepki almıştı. Bunun sebebi Electronic Arts’ın çok sayıda hayranı bulunan C&C’yi yıllardır göz ardı edip, sırf bu hayranların ilgisini çekmek için bir mobil oyun geliştirmiş olması. Rivals, hayranların beklediği gibi gerçek bir RTS oyunu değildi.

Electronic Arts’ta, C&C 3 ve Red Alert 3’ün yapımında görev alan ve Kane’s Wrath’in başında bulunan Jim Vessella, şirketin bu tepkilerin farkında olduğunu ve serinin eski oyunlarına yeniden geliştirmeye başladıklarını duyurdu. Klasik PC sürümlerini yenileyeceklerini belirten Vessella, serinin 25. yılını bu şekilde kutlamak istediklerini söyledi. İlk Command & Conquer oyununun 1995’te piyasaya sürüldüğünü hatırlatalım.

Vessella, hangi oyunların yenileneceği hakkında herhangi bir bilgi vermedi. Önümüzdeki haftalarda serinin hayranlarıyla yeniden iletişime geçeceğini söyleyen Jim, yapılacak Remastered oyunlarda mikro satın alımların bulunmayacağını da sözlerine ekledi.

Red Alert 2 ve Generals: Zero Hour’ın Remastered sürümlerinin yapılması halinde, tüm efsanevi RTS’ler geri dönmüş olacak. Blizzard StarCraft: Remastered’ı piyasaya sürdü ve WarCraft 3 için düzenli olarak güncelleme yayınlamaya başladı. Age of Empires 2 HD de bir süredir aktif durumda. RTS türünün geri dönüşü yalnızca Remastered sürümlerle mi olacak, yoksa bahsi geçen oyunların devamı da getirilecek mi merak ediyoruz.