Anasayfa Haber Black Ops 4 Oynarken Omuz Üstü Kamerasına Geçmek Mümkün

Black Ops 4 Oynarken Omuz Üstü Kamerasına Geçmek Mümkün

Oyundaki bir hata sebebiyle kamerayı dışarıya çekmenin mümkün olduğu ortaya çıktı.

Geçtiğimiz günlerde piyasaya çıkan Call of Duty: Black Ops 4, Activision’ın en başarılı oyunları arasına girmeyi başardı. Treyarch’ın geliştirdiği oyun, Activision’ın ilk gün en fazla satan oyunu oldu. Oyunun net satış sayısı ise henüz belirtilmedi.

Diğer taraftan oyuncular, kısa süre içinde oyunda önemli bir hata keşfetti. Black Ops 4’te “Emote” olarak adlandırılan mimik hareketleri, diğer oyunculara eğlenceli bir şekilde bir şeyler ifade etmek için kullanılıyor.

Normalde tamamen FPS kameralarıyla oynanan Black Ops 4, bu mimikler esnasında oyuncunun kendini görebilmesi için TPS kamerasına geçiyor. Buradaki bir hata ile oyuncular TPS kamerasında kalmayı başarabiliyorlar.

TPS kamerası, oyuncuların daha fazla alanı görebilmesi ve köşelerden, kendini tehlikeye atmadan çevreyi gözetlemesi anlamına geliyor. Bu da elbette ki oyuncuya büyük avantaj sağlıyor.

Özellikle Oturan Boğa (Sitting Bull) adlı mimiğin TPS kamerası hatasına sebep olduğu belirtildi. Oyunun yapımcısı Treyarch bu hatayı gidermek için çalışmalara başladıklarını açıkladı.