Hearthstone Denge Güncellemesi Duyuruldu

In Haber, Oyun by Ruşen GöbelLeave a Comment

Duyurulan güncellemede, güncel meta’daki 3 tane kartın gücü düşürülüyor.

Blizzard, Hearthstone’a yapılacak bir denge güncellemesinin duyurusunu yaptı. Güncellemeyle birlikte güncel meta’da büyük öneme sahip 3 kartın etkisi düşürülüyor. Yapılacak değişiklikleri aşağıda görebilirsiniz.

Giggling Inventor

2/1’lik bu minyon, beraberinde getirdiği 1/2 Divine Shield + Taunt minyonlarıyla, gerek saldırı, gerek savunma anlamda büyük etkiye sebep oluyordu. Blizzard, bu kartın manasını 5’ten 7’ye çekmeye karar verdiğini duyurdu. Yapılan açıklamada kartın önce 6 manada denendiği, fakat 6 mana’da bile çok güçlü olduğunun gözlemlendiği belirtildi. 7 mana’ya çekilen Giggling Inventor’ın destelere eklenmesi ihtimalinin çok ciddi oranda düşeceğini tahmin ediyoruz.

Mana Wyrm

Hearthstone’un klasik kartlarından biri olan Mana Wyrm’ın da gücü düşürülüyor. Bir Mage kartı olan Mana Wyrm, 1. Turn’de oynandığında rakibe çok büyük sıkıntı yaratıyor. Zira bu kartın atağı, her büyü kartı oynandığında 1 artıyor. Hali hazırda direkt rakip kahramana vuracak çok sayıda büyüsü olan Mage’in 1. Turn’de böyle bir minyon kullanabilmesi, durdurulmasını neredeyse imkansız hale getiriyor. Bundan böyle Mana Wyrm’ın mana gereksinimi 2 olacak. Kart, bu haliyle bile muhtemelen tüm Aggro Mage destelerinde yer almaya devam edecektir.

Aviana

Hearthstone’un Wild modunun belki de en problemli minyonu olan Aviana da bundan böyle 10 mana’ya ihtiyaç duyacak. Bir Druid minyonu olan Aviana, board’da olduğu sürece tüm minyonların mana ihtiyacını 1’e düşürüyor. Güncelleme öncesinde 9 mana olan Aviana, yanına istenen büyüklükte bir minyonun daha çıkarılmasına imkan sağlıyordu. Bir diğer Druid minyonu olan Kun ise tüm mana kristallerini sıfırlayarak bütün board’un dev minyonlarla doldurulmasına imkan sağlıyordu. Bu da rakibin müdahale şansının sıfıra inmesine sebep oluyordu.

Güncellemeyle birlikte Aviana 10 mana olacak. Böylece oyuncu, aynı komboyu yapabilmek için Coin veya Innervate’e de ihtiyaç duyacak. Ayrıca oyuncunun Juicy Psychmelon ile aynı anda hem Aviana hem de Kun’u çekmesi imkansız hale gelecek. Bu da rakip oyuncuya daha fazla vakit tanınması anlamına geliyor.

Yukarıdaki değişiklikler, 18 Ekim’den itibaren geçerli olacak. Blizzard, bu kartlar için muhtemelen %100 dust iadesi imkanı sağlayacaktır. Özellikle Aviana’yı Disenchant edecekseniz, 1.600 dust’ı geri almak için güncellemeyi beklemenizi tavsiye ederiz.