Anasayfa Haber Nvidia, Ay Yüzeyine İlk İnişi Yeniden Canlandırdı

Nvidia, Ay Yüzeyine İlk İnişi Yeniden Canlandırdı

Nvidia tarafından yayınlanan yeni demo videosunda RTX teknolojisine de yer verildi.

Elon Musk kendi Tesla Roadster aracını uzaya gönderirken, dünyada hala çok sayıda insan Neil Armstrong’un 1969 yılında Ay’a ayak bastığına inanmamayı tercih ediyor. Bunlar, görüntülerin sahte olduğunu iddia ediyor. Nvidia da yaklaşık 4 yıl önce Ay’a ayak basma demosu yayınlayarak bu düşüncenin mizah yoluyla eleştirisini yapmıştı.

Şirket, şimdi de bu demoyu gerçek zamanlı Ray Tracing efektini ekleyerek güncelledi. Hali hazırda aydınlatma efektleri son derece kaliteli olan demo, gerçek zamanlı Ray Tracing efektiyle daha da gerçekçi hale gelmiş. Şirket bu yeni videosunu da YouTube kanalında yayınladı, bu videoyu aşağıda görebilirsiniz.

Nvidia yayınladığı videoyla birlikte şu sözleri paylaştı: “Bu durumda 2 ihtimalden biri söz konusu: Ya Apollo 11 görevinde Ay’a gerçekten ayak basıldı, ya da Nasa Ay’a inişin çok zor olduğunu anlayıp, zaman makinesiyle bugüne birini gönderip, Nvidia RTX kartlarından birini alarak 1969’a geri dönmeyi başardı”.

Yeni demo videosu yayınlanmasına rağmen, demonun kendisi henüz çıkarılmadı. Bu demoyu indirip kendi RTX ekran kartlı bilgisayarımızda çalıştırmak için biraz daha beklememiz gerekecek.