Corsair K70 RGB MK.2 Low Profile Oyuncu Klavyeleri Duyuruldu

In Haber by Ruşen GöbelLeave a Comment

Corsair Low Profile serisi klavyeler, tuş basma mesafesini daha da kısaltan bir tasarıma sahip.

Bellek ve SSD ürünleriyle tanıdığımız Corsair, yeni oyuncu ürünlerini de bir bir piyasaya sürmeye devam ediyor. Şirket, oyuncular için geliştirdiği yeni düşük profil klavyelerinin duyurusunu yaptı.

Corsair K70 RGB MK.2 Low Profile oyuncu klavyeleri, alçak yapıdaki tuşlarıyla oyuncuların parmaklarının daha az yorulmasını amaçlıyor. Klavyenin iki farklı anahtar seçeneği bulunuyor. Standart modelde Cherry MX Low Profile RGB Speed anahtarları kullanılırken, Rapidfire modelinde Cherry MX Low Profile RGB Red anahtarlarına yer veriliyor.

Standart modeldeki anahtarlar, 1 mm aktifleşme mesafesine sahip. Rapidfire modelinin tuşlarının aktifleşme mesafesi ise 1,2 mm olarak belirlenmiş. Böylece oyuncular parmaklarını çok daha az hareket ettirerek gerekli komutları verebilecekler. Bu da oyunlarda daha hızlı hamle yapma imkanı anlamına geliyor.

Tuşların mesafesinin kısa olması daha hızlı hamle imkanı sağlarken, tuşa basma hissiyatının daha farklı olmasına sebep olacaktır. Bu da bazı oyuncuların alıştıklarından farklı olabilir. Satın almadan önce klavyeyi denemenizi tavsiye ederiz.

Her tuş için ayrı RGB aydınlatma özelliklerine sahip olan klavyeler, ayrılabilir bilek desteği aparatıyla birlikte geliyor. Corsair bu yeni klavyelerini satışa sundu. Henüz Türkiye’de satışı başlamayan klavyelerin Avrupa fiyatı 159 avro olarak belirlenmiş.