Red Dead Redemption 2 PC Sürümünün Çıkma İhtimali Yüksek

In Haber, Oyun by Ruşen GöbelLeave a Comment

RDR2 için çıkarılan mobil uygulama, PC sürümünün de geleceğine işaret ediyor.

Son günlerin en konuşulan oyunu Red Dead Redemption 2, yalnızca Xbox One ve PlayStation 4 platformlarında çıktı. Bu konsollara sahip olmayan bilgisayar oyuncuları ise merakla beklemeye devam ediyor.

Rockstar’ın tıpkı GTA 5 ile yaptığı gibi, Red Dead Redemption 2’yi de bir süre sonra PC’ye çıkaracağı tahmin ediliyor. Geçtiğimiz günlerde oyun için çıkan Android uygulamasının kodlarını inceleyen bir kullanıcı, bu ihtimali kuvvetlendiren bazı ipuçları yakaladı.

Android uygulamasının kodlarında, “Ultra”, “High”, “Low” ve “Custom” gibi grafik ayarları seçeneklerinin bulunduğu gözlemlendi. Ayrıca Nvidia’nın TXAA teknolojisinin de adının geçtiği görülüyor. Bu teknoloji yalnızca PC platformunda kullanılabiliyor.

Bu ayar seçeneklerinin mobil uygulamada nasıl bir işlevi olacağı ise merak konusu. Oyunun ayarlarının mobil cihaza yansıtılması veya ayarların doğrudan mobil cihaz üzerinden yapılması, bir hayli gereksiz bir işlev olacaktır. Rockstar’ın RDR2 PC sürümü için ne gibi planlarının olduğunu 2019 geldiğinde göreceğiz.