Anasayfa Haber Bülten Dassault Systèmes, SOLIDWORKS 2019 Sürümünü Pazara Sundu

Dassault Systèmes, SOLIDWORKS 2019 Sürümünü Pazara Sundu

Dassault Systèmes, 3 boyutlu tasarım ve mühendislik uygulaması portföyünün en yeni sürümü olan SOLIDWORKS 2019 uygulamasını tanıttı.

SOLIDWORKS 2019 milyonlarca üreticiye ve inovasyon yapmak isteyen şirketlere, ürünleri daha hızlı üretime alabilmeleri için yeni geliştirmeler ve işlevsellikler sağlıyor. Yeni portföy, günümüzün Endüstri Rönesansı ortamında yeni ve farklı tür müşteriler için de özgün deneyimler oluşturuyor.

Dassault Systèmes’in 3DEXPERIENCE platformunu temel alan SOLIDWORKS 2019, karmaşık sorunların çözülmesi ve detaylardan faydalanılabilmesi için üretim sürecini dijital özelliklerle destekliyor. Yeni özellikler ile ürün geliştirme ekipleri büyük miktarda veriyi daha iyi yönetebiliyor ve tasarımın daha eksiksiz bir dijital sunumunu alabiliyor. SOLIDWORKS 2019 aynı zamanda birlikte çalışma sürecini iyileştiren, tasarım ve mühendislik süreçlerinde etkileşimli deneyimleri mümkün kılan yeni teknolojiler ve iş akışları sağlıyor.

SOLIDWORKS 2019 yeni özelliklerine ek olarak, gelişmiş Geniş Tasarım İncelemesi özelliği sayesinde hızlı model değerlendirmesi ve değişikliği için daha fazla tasarım esnekliği sağlıyor. Aynı zamanda daha yüksek kapasiteli grafik donanımı ile ölçeklendirme için görüntü manipülasyonu performansını ciddi şekilde artırıyor. SOLIDWORKS 2019 ayrıca doğrudan dokunmatik bir cihazla parçalara ve tesisatlara işaret ekleme, model içinde saklama ve PDF şeklinde dışa aktarma yoluyla ekiplerin tasarım topluluğuyla iletişim kurmasını mümkün kılıyor.

SOLIDWORKS 2019’un bir başka önemli özelliği SOLIDWORKS Zenginleştirilmiş Gerçeklik (XR) özelliği. Bu uygulama SOLIDWORKS’te oluşturulmuş CAD sahne verilerinin yayınlanmasına yönelik. Uygulama ışık, kamera, malzeme, etiket ve hareket çalışması animasyonları içeriyor ve VR, AR ve web görüntüleyicilerde deneyimlenmelerini sağlıyor.

Maliyeti giderek azalan cihazlar büyüyen teknoloji ve etkileşimli deneyim ekosistemine katkıda bulunurken tasarımcılar ve mühendisler SOLIDWORKS XR yardımıyla kurum içi ve dışı tasarım incelemelerinin birlikte tamamlanmasına destek oluyor, tasarımları daha etkin bir şekilde satabiliyor, kullanıcıları ürün montajı ve etkileşimi konusunda eğitebiliyor, ürün geliştirme sürecinde tasarımlarına olan güveni artırabiliyor.