Anasayfa Haber Apple, iPhone 8 Ve iPhone X Batarya Yönetim Aracını Yayınladı

Apple, iPhone 8 Ve iPhone X Batarya Yönetim Aracını Yayınladı

Kullanıcılar, bu yeni araçla bataryaları hakkında detaylı bilgi sahibi olabilecek.

Apple, geçtiğimiz yıl eskiyen iPhone 6 bataryalarının sorun çıkarmaması için sessiz sedasız bir güncelleme yayınlamıştı. Bu güncellemeyle bataryası yetersiz hale gelen iPhone 6’ların işlemci frekansları, cihazın kendini kapatmaması için düşürülüyordu.

Apple’ın farklı şekillerde yorumlanabilecek bu hamlesi, iPhone 6 kullanıcıları tarafından büyük tepkiyle karşılanmıştı. Kullanıcılar, bu özelliği daha çok Apple’ın telefonların eskidiğini hissettirme amacıyla yayınladığını düşünüyordu.

Apple da kullanıcıları sakinleştirmek için bu özelliğin açılıp kapatılabildiği ve bataryanın sağlık durumunun kontrol edilebildiği bir batarya denetim aracı yayınlamıştı. Ancak iPhone 8 ve iPhone X modelleri, çok yeni olmaları sebebiyle bu özellikten mahrumdu.

iOS 12,1 güncellemesiyle birlikte bu yeni telefonlara da batarya yönetim aracı getirildi. Yani iPhone 8 ve iPhone X bataryaları da yavaş yavaş eskimeye başlamış olabilir.

Eğer telefonunuzun bataryasını geçtiğimiz 1 yıl boyunca aşırı yoğun şekilde kullanmadıysanız endişelenmenize çok gerek yok. Telefonun performansı bataryadan kaynaklı etkilenmeyecektir. Fakat sürekli olarak günde birden fazla kere şarj ettiyseniz, araç üzerinden batarya durumunu kontrol edip, duruma göre batarya değişimi yaptırabilirsiniz.