Anasayfa Haber Blizzcon 2018 Duyuruları Yapıldı

Blizzcon 2018 Duyuruları Yapıldı

Blizzard düzenlediği yıllık etkinlikte, oyunlarıyla ilgili pek çok yeniği açıkladı.

Blizzard’ın her sene düzenlediği Blizzcon etkinliği açılış töreniyle başladı. Yakın dönemde Blizzard başkanlığı görevini bıraktığını duyuran Mike Morhaime, törenin açılış konuşmasını yaptı.

Yeniliklerin duyurusunda bazı Blizzard yöneticilerinin biraz acemi davrandıkları dikkat çekti. Uzun süredir Overwatch duyurularını yapan Jeff Kaplan ise topluluğu en çok hareketlendiren isim oldu. Gözler Chris Metzen ve Ben Brode gibi isimleri aradı.

Etkinlikteki duyuruların geçtiğimiz yıla göre daha az heyecan verici olduğunu söyleyebiliriz. Dilerseniz bu duyurulara hızlıca göz atalım.

Destiny 2

Battle.net üzerinden dağıtımı yapılan Destiny 2, tüm oyuncular için ücretsiz indirilebilir oldu. 18 Kasım’a kadar ücretsiz olan oyun, bir kere alındıktan sonra kalıcı bir şekilde sizin olacak. Destiny 2’yi ücretsiz nasıl edineceğiniz öğrenmek için burayı tıklayın.

StarCraft 2

Zeratul, StarCraft 2’ye Co-op Commander olarak eklendi. StarCraft evreninin önemli isimlerinden olan Zeratul, görünmez ve ışınlanabilir olmasıyla ordusuna büyük katkı sağlayacak.

Heroes of the Storm

Geçtiğimiz haftalarda yöneticisi değişen Heroes of the Storm, günün en sönük oyunlarından biri oldu. HotS’un hikaye tarafını kuvvetlendirmek isteyen Blizzard, bir süredir haritalara özel karakterlerinin tanıtımını yapıyordu.

Raven Lord’un kızı olarak duyurulan Orphea, oyunun ilk Nexus tabanlı kahramanı oluyor. Anime ve League of Legends severleri memnun edecek şekilde tasarlanan Orphea, oyunda büyücü rolünü üstlenecek. Ayrıca HotS hayranlarının beklediği Janitor Leoric kostümünün duyurusu yapıldı.

World of WarCraft

Battle for Azeroth, WarCraft hikayesinde önemli değişikliklere sebep oluyor. Sylvanas’ın Alliance’a karşı sergilediği saldırgan tavır, Varok Saurfang’in ilginç hamleler yapmasına sebep oluyor. Blizzard, bununla ilgili bir CGI sinematik yayınladı. Battle for Azeroth’un gelecek Raid güncellemesinin adının Tides of Vengeance olacağı açıklandı.

World of Warcraft: Classic

WoW’u 14 sene geriye götüren Classic sürümünün çıkış tarihi açıklandı. WoW: Classic, 2019’un yaz aylarında yayınlanacak. Standart WoW aboneliği bulunan herkes Classic sunucularında oynayabilecek.

WarCraft 3

Akşamın belki de tek heyecan uyandıran duyurusu, WarCraft 3 Reforged oldu. 2002’de piyasaya çıkan ve hala aktif bir şekilde güncellemeler alan RTS oyunu, yepyeni grafikleriyle karşımıza çıkıyor.

Hearthstone

Blizzard’ın bu etkinlikte, Hearthstone için Raven yılının son ek paketini tanıtması bekleniyordu. Beklentiler doğru çıktı. Rastakhan’s Rumble adındaki yeni ek paket, WarCraft’ın Troll ırkına odaklanıyor.

Rastakhan’s Rumble ile oyuna Overkill mekaniği getiriliyor. Bu mekanik minyonlara, canından fazla vuruş yaptığımızda ekstra özelliklerin tetiklenmesini sağlıyor. Örneğin Sul’thraze adındaki silah, 3 canı olan bir minyona 4 vurduğunda aynı Turn içinde tekrar vurabilir hale geliyor.

Duyurunun Boomsday Project’teki gibi ilginç bir video ile yapılması da gözlerin Ben Brodo’yu aramasına sebep oldu.

Diablo

Bu yılki Blizzcon’un yıldızı olacağı düşünülen Diablo serisi için yalnızca 1 duyuru yapıldı. Diablo Immortal, Blizzard’ın yeni mobil oyunu olacak. Diablo 2 ile Diablo 3 arasındaki süreci ele alacak olan Diablo Immortal, yepyeni bir oyun olacak.

Immortal’da Witch Doctor hariç tüm Diablo 3 sınıfları tercih edilebilecek. Oyunun bir MMO-ARPG olduğu vurgulanırken, ekran görüntülerinde 4’ten fazla oyuncunun aynı alanda savaşabildiği görülüyor. NetEase Games ortaklığıyla geliştirilen oyunun önümüzdeki yıl yayınlanması bekleniyor.

Diablo 4, herhangi yeni bir Diablo ek paketi, Diablo 2 Remastered ve Netflix Diablo dizisi hakkında herhangi bir detay verilmedi.

Overwatch

Tanıtımda öncelikle yeni Overwatch animasyonu Reunion yayınlandı.

Animasyonun ardından, videodaki beyaz saçlı Ashe karakterinin oyuna kahraman olarak ekleneceği duyuruldu. DPS görevini üstlenen Ashe, Ultimate yeteneği olarak savaş alanına Bob isimli robotu çağırabilecek.

Blizzcon 2018’in açılış töreni sona erdi. Fakat haftasonu boyunca paneller ve espor karşılaşmaları devam edecek. Bu süreçte önemli bir duyuru yapılırsa sizlerle paylaşacağız.