Fallout 76 İlk Gün Yaması Oyundan Daha Büyük Olacak

In Haber, Oyun by Ruşen GöbelLeave a Comment

Fallout 76 beta sürümünü oynayan PS4 oyuncuları, toplam 130 GB dosya indirmiş olacaklar.

Geçmişteki oyunlar, kartuşa veya CD’ye basılmadan önce tüm problemleri detaylıca incelenir, hataları giderilirdi. Sonradan düzeltme imkanı çok kısıtlı olduğu için geliştiriciler bu konuda çok titiz çalışırdı.

Şimdi ise internet altyapılarının gelişmesiyle, oyun geliştiricilerin büyük bir rahatlık içinde çalıştıklarını görüyoruz. Hatta bu rahatlığın zaman zaman suistimal derecesine ulaştığını bile söylemek mümkün. Öyle ki oyunu ön yüklemeyle çıkışından 1 gün önce yüklemiş olmanıza rağmen, çıkar çıkmaz GB’lerce büyüklükteki güncellemelerle karşılaşabiliyoruz.

Son bir kaç yıldır çoğu AAA oyunda olduğu gibi, Fallout 76’da da durum bu şekilde. 14 Kasım’da resmi olarak piyasaya çıkacak olan oyun, beta sürecinde 30 GB’lik bir yama almıştı. Bu yamanın çok büyük olması bir yana, kullanılan oyun motorunun problemleri sebebiyle PC oyuncularına 63 FPS kilidi geldi.

Şimdi oyunun ilk gün güncellemesinin dosya boyutu belli oldu. Oyunun PS4 sürümünün ilk gün güncellemesi, tam 54 GB olacak. Diğer platformlarda da çok yakın boyutlarda olacağını söyleyebiliriz. Oyunun standart yükleme boyutu ise 45 GB idi. Yani gelen güncelleme, oyunun tamamından 9 GB daha büyük.

Bu durumda Fallout 76 Beta oyuncuları 45 GB’lik oyunun yanı sıra 30 ve 54 GB’lik güncelleme indirmiş olacaklar. Bu da oyunun daha piyasaya çıktığı gün 130 GB’lik dosya boyutuna ulaşması anlamına geliyor. Bu tip dev güncellemeler, özellikle interneti yavaş veya kotalı olan kullanıcılar için büyük sıkıntıya sebep oluyor.